Нагородження переможця регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право»

/Files/images/нп.jpg

/Files/images/нп1.jpg

11 червня 2019 року у Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбулося нагородження переможця регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків "Я маю право". Начальник відділу з питань нотаріатуЮрій Савчукнагородив Данієля Петраш, вихованця гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районног Центру позашкільної роботи на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. С.Петраш) почесною грамотою Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та цінними подарунками за ІІІ місце у номінації «Молодша група». «Індивідуальна робота».
Щиро вітаємо Данієля. Бажаємо подальших творчих успіхів в образотворчому мистецтві!

Участь в обласному етапі ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу
«Молодь обирає здоров’я»

1 червня 2019р. в Закарпатському обласному дитячому та юнацькому палаці ПАДІЮН пройшов другий обласний етап ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». В конкурсі мали можливість позмагатись 14 команд з різний куточків Закарпаття. Всі команди гідно змагались та представили свій район, однією з учасників команд була команда «Friends» Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., Хустського районного Центру позашкільної роботи. Керівники команди були Аліна Селемонка, педагог-організатор Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. та Наталія Угляй, методист Хустського районного Центру позашкільної роботи.
В ході фестивалю проведено конкурси: літературно-музична міні композиція, фото та плакати, вікторина «Що я знаю про здоров’я?».
Для учасників фестивалю організована концертна програма, яка була приурочена до Дня захисту дітей. Вихованці ПАДІЮНа продемонстрували майтер-класи з танців та вокалу.
За підсумками журі відзначило переможців конкурсу в різник номінаціях, де в номінації «за артистизм» команда «Friends» Хустського району отримала грамоту департаменту

/Files/images/фнл.jpg

/Files/images/фнл1.jpg

/Files/images/флн2.jpg

/Files/images/флн3.jpg

/Files/images/флн4.jpg

«Свято талантів»
Творчий звіт вихованців Центру позашкільної роботи

Моє позашкілля! Це – казка, це мрія!
Моя ти весела маленька країно!
Для нас ти є місцем крилатої мрії,
Тут звітують таланти, міцніють надії.

30 травня 2019р. вже традиційно, приурочено до Дня захисту дітей в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбувся творчий звіт вихованців «Свято талантів». На святі зібрались талановиті та творчі учні – вихованці Центру позашкільної роботи, які з гордістю поділились свої здобутками, досягненням та знанням за 2018-2019 навальний рік.

/Files/images/ст.jpg

/Files/images/ст1.jpg

Щороку, за традицією відкриває наше свято господар нашого закладу. Тому радо привітала та підсумувала роботу гуртків директор Центру позашкільної роботи Ганна Іванівна Антонюк. На святі також була присутня гостя – Кошан Ірина Юріївна, старший державний інспектор з організаційного забезпечення Хустського управління ГУДФС (Головного управління Державної Фіскальної Служби) у Закарпатській обл.

/Files/images/ст2.jpg

/Files/images/ст3.jpg

Наші таланти розпустять вітрила,
В небо піднімуть нас радості крила.
Вітер натхнення запалить серця
Творчість живе у цих стінах щодня!

Продемонстрували свої творчі роботи вихованці з декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, оформивши виставку своїх робіт в залі установи, а саме:
· «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Петраш С.М.

/Files/images/ст4.jpg

· «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/ст5.jpg

· «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК, керівник Дудаш М.І.

/Files/images/ст6.jpg

/Files/images/ст7.jpg

/Files/images/ст8.jpg

/Files/images/ст9.jpg

· «Прикладні мистецтва» та «Оригамі» на базі Монастирецького НВК, керівник Павлюк М.А.

/Files/images/ст10.jpg

· «Народні промисли» та «Народні умільці» на базі Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/ст11.jpg

· «Історики-карєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. керівник Губаль С.М.

/Files/images/ст12.jpg

· «Народні промисли» та «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Попович Н.С.

/Files/images/ст13.jpg

· «Народні промисли» та «Рукоділля» на базі Горінчевської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь О.В.

/Files/images/ст14.jpg

/Files/images/ст15.jpg

Вихованцями з художньо-естетичного напрямку була організована святкова, концертна програма. Першими випало честь відкрити свято вихованцям старшої групи, танцювального гуртка «Зоресвіт» на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. з танець «Амор». Керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/ст16.jpg

/Files/images/ст17.jpg

/Files/images/ст18.jpg

/Files/images/ст19.jpg

«Цей рік був насиченим і не менш плідним для нашого закладу. Нам приємно представити тих, хто своєю працею, розумом, творчими здобутками принесли славу нашій установі, ступили на першу сходинку свого зоряного обрію, здобули перемогу в районних і обласних конкурсах» з такими словами привітали всіх призерів обласних конкурсів директор Центру позашкільної роботи Ганна Антонюк та заступника директора – Світлана Петраш, вручивши всім переможцям подяки та грамоти.

/Files/images/ст20.jpg

/Files/images/ст21.jpg

/Files/images/ст22.jpg

/Files/images/ст23.jpg

/Files/images/ст24.jpg

В подарунок нашим призерам виконаний танець «Хороший настрій» від вихованців молодшої групи танцювального гуртка «Зоресвіт» Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. Керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/ст25.jpg

/Files/images/ст26.jpg

/Files/images/ст27.jpg

Про обряди, які виконували наші предки, нагадали нам вихованці фольклорного колективу «Фольклористи» на базі Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст. з театральним дійством «Золотарівські піроскуби». Керівник Ковач Катерина Василівна.

/Files/images/ст28.jpg

/Files/images/ст29.jpg

/Files/images/ст30.jpg

Також продемонстрували свої вміння до вокалу колектив «Веснянки», вихованці вокального гуртка на базі Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст. з української народною піснею "Ой під вишнею, під черешнею" Керівник Ковач Катерина Василівна.

/Files/images/ст31.jpg

З метою сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку, сприяння розвитку вміння виловлювати свою творчу точку зору засобами художньої творчості, на святі вшанували призерів регіонального відбору ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу «Податківець майбутнього», за напрямками «Податкова абетка», «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи». Представник Хустського ГУДФС – Ірина Кошан та Ганна Антонюк, директор Центру позашкільної роботи особисто привітали всіх вихованці, які приймали участь в даному конкурсі дипломами та подяками Державної Фіскальної Служби у Закарпатській області. А також цінними подарунками.

/Files/images/ст32.jpg

/Files/images/ст33.jpg

/Files/images/ст34.jpg

/Files/images/ст35.jpg

/Files/images/ст36.jpg

/Files/images/ст37.jpg

/Files/images/ст38.jpg

/Files/images/ст39.jpg

Гарний сценічний танець «Кашка» подарували гостям молодша група танцювального гуртка «Зоресвіт» Центру позашкільної роботи на базі Нанківскої ЗОШ І-ІІІ ст. Керівник Червеняк Віталія Йосипівна

/Files/images/ст40.jpg

/Files/images/ст41.jpg

/Files/images/ст42.jpg

Хороший вокал продемонстрували колектив «Веснянки», вихованці вокального гуртка, на базі Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст. з піснею «Десь по світу». Керівник Ковач Катерина Василівна.

/Files/images/ст43.jpg

Всіх присутніх у залі перехоплював безмежний захват від танцю «Лялечка» у виконанні молодшої групи танцювального колективу «Зоресвіт» на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. Керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/ст44.jpg

/Files/images/ст45.jpg

/Files/images/ст46.jpg

/Files/images/ст47.jpg

Любов до мистецтва, бажання творити і пізнавати все нові й нові грані улюбленої справи - все це притаманне переможцям конкурсів і саме ці перемоги є впевненим кроком у майбутнє кожного з них. Всіх вихованців особисто привітали та нагородили грамотами в районних конкурсах директор Центру позашкільної роботи Ганна Антонюк та заступника директора Світлана Петраш

/Files/images/ст48.jpg

/Files/images/ст49.jpg

/Files/images/ст50.jpg

/Files/images/ст51.jpg

/Files/images/ст52.jpg

/Files/images/ст53.jpg

Веселий настрій та позитив додали до свята Бабич Оксана та Ковач Олександра, вихованки фольклорного гуртка на базі Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст. показавши сценку «Інтернет – це сила». Керівник Ковач Катерина Вас.

/Files/images/ст54.jpg

/Files/images/ст55.jpg

/Files/images/ст56.jpg

Сучасний танець у виконанні вихованців танцювального гуртка «Зоресвіт» Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. Керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/ст57.jpg

/Files/images/ст58.jpg

Як соловейко заспівав про материнську любов соліст Ковач Максим, вихованець вокального гуртка на базі Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст. Керівник Ковач Катерина Василівна.

/Files/images/ст59.jpg

Приємно назвати прізвища керівників, які своєю працею, терпіння і наполегливості принесли плоди пізнання нашій установі. За підсумок плідної праці всіх керівників гуртків нагороджено грамотами Хустського районного Центру позашкільної роботи.

/Files/images/ст60.jpg

/Files/images/ст61.jpg

/Files/images/ст62.jpg

/Files/images/ст63.jpg

/Files/images/ст64.jpg

/Files/images/ст65.jpg

/Files/images/ст66.jpg

/Files/images/ст67.jpg

/Files/images/ст68.jpg

/Files/images/ст69.jpg

/Files/images/ст70.jpg

/Files/images/ст71.jpg

/Files/images/ст72.jpg

На завершення свята у віршованих рядках ведуча Наталія Угляй, методист Центру позашкільної роботи побажала всім миру, творчих здобутків і хорошого настрою.
Завершилось свято танцем «Его» від вихованців танцювального гурток «Зоресвіт» Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/ст73.jpg

/Files/images/ст74.jpg

/Files/images/ст75.jpg

Масу задоволення та шквал позитивних емоцій отримали глядачі і вихованці Центру позашкільної роботи зробивши загальне фото на згадку.

/Files/images/ст76.jpg

"Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби" та "Податкова абетка"- 2019 р.

28 травня 2019 року в Головному управлінні Державної фіксальної служби у Закарпатській області на чолі з державним інспектором з організованого забезпечення Хустського управління ГУДФС (Головного управління Держвної Фіксальної Служби) – Кошан Іриною Юріївною, методистом Хустського районного Центру позашкільної роботи – Федорюк Ганною Василівною та керівниками гуртків Хустського районного ЦПР – Бонь Олесею Василівною, Дудашем Михайлом Івановичем та гуртківцями - переможцями першого (обласного) етапу конкурсу ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу "Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби" для 5-9 класів та "Податкова абетка" для 1-4 класів у номінаціях декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва нагорорджені дипломи та цінними призами (планшети, фарби, альбоми для малювання) гуртківці.

/Files/images/по1.jpg

Участь у нагородженні та привітанні учасників конкурсу взяли: начальник ГУ ДФС у Закарпатській області Олексій Петріченко, начальник Закарпатської митниці ДФС Станіслав Балуєв, викладач Закарпатської академії мистецтв Вікторія Сливка, голова територіального відділення АППУ у Закарпатській області Марта Волощук та Володимир Суліма, заступник голови Громадської ради при ДФС у Закарпатській області.

/Files/images/по2.jpg

За напрямком образотворче мистецтво:
"Податкова справа" (5-9 класи)
І місце – отримала Голяк Ванесса - 12 років, вихованка гуртка "Образотворче мистецтво" на базі Данилівського НВК "ЗНЗ ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" (керівник Дудаш М.І.) за роботу "Податки для країни як водичка для життя"

/Files/images/по3.jpg

"Податкова справа" (1-4 класи)
ІІ місце – отримала Ігнатко Іванна – 9 років,вихованка гуртка "Народні промисли" на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бонь О.В.) за роботу "Ловимо податки у казну"

/Files/images/по4.jpg

ІІ місце – отримав Ковач Микола – 9 років, вихованець гуртка "Образотворче мистецтво" на базі Данилівського НВК "ЗНЗ ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" (керівник Дудаш М.І.) за роботу "Податкова абетка"

/Files/images/по5.jpg

За напрямком декоративно-прикладне мистецтво
"Податкова справа" (5-9 класи)
ІІІ місце – отримала Яким Ганна – 14 років, вихованка гуртка "Прикладні мистецтва" на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Федорюк Г.В.) за роботу "Сплати податок, щоб на столі був достаток"

/Files/images/по6.jpg

А також дипломом Національного університету державної фіскальної служби України нагороджений колектив Хустського районного Центру позашкільної роботи за активну участь у ІІ Мистецькому конкурсі "Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби", "Податкова абетка" в рамках Всеукраїнського конкурсу "Податківець майбутнього".

/Files/images/по7.jpg

Усі учасники конкурсу отримали подяки та пакунки з цінними призами.

/Files/images/по8.jpg

«Звучать струни дитячих сердець»

24.05.2019 року пройшло урочисте підсумкове свято талантів районного огляду художньої самодіяльності «Звучать струни дитячих сердець», з метою виявлення музичних здібностей, обдарувань дошкільнят, учнівської молоді закладів освіти району, розвитку аматорського дитячо-юнацького музичного мистецтва.
Огляд проводився у номінаціях: „Хорове мистецтво”, „Вокальний спів”, „Солісти-вокалісти”, „Гра на інструменті”, „Фольклорне дійство”, „Хореографічне мистецтво”, „Художнє читання” та „Оригінальний жанр”.
У номінації „Хореографічне мистецтво”:
За І-ше місце – нагороджені грамотою відділу освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації середня група, хореографічного колективу «Зоресвіт» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник В.Й. Червеняк).

/Files/images/пд.jpg

/Files/images/пд1.jpg

За ІІ-ге місце - нагороджені грамотою відділу освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації, молодша група хореографічного колективу «Зоресвіт» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник В.Й. Червеняк);

/Files/images/пд2.jpg

Подяками відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА відзначено активних учасників огляду, а саме:
- Цап Оксану, вихованку вокального гуртка Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі ЗолотарівськоїЗОШ І – ІІІ ст. (керівник К.В. Ковач);
- Ковача Максима, вихованця вокального гуртка Хустського районного ЦПР на базі ЗолотарівськоїЗОШ І – ІІІ ст. (керівник К.В. Ковач);
- вокальний ансамбль Хустського районного ЦПР на базі Золотарівської ЗОШ І – ІІІ ст.(керівник К.В. Ковач);
- фольклорний гурток Хустського районного ЦПР на базі ЗолотарівськоїЗОШ І – ІІІ ст.(керівник К.В.Ковач)

Конкурс дитячих малюнків «Європа – наш дім»

Європа – наш спільний дім
Європа – колиска країн!
Шляхом єдиним ми йдемо до мети!
Європа – це дім, де живем я і ти!
Щороку, традиційно в Хустському районному Центрі позашкільної роботи проводиться конкурс дитячих малюнків до Дня Європи. Цього ж 2019 року, з 24 квітня по 24 травня, в установі відбувся конкурс згідно положення. Згідно положення конкурс розділявся на дві вікові категорії: перша – це учнів з 8 по 11 років, друга – учні 12 – 17 років. Всього в конкурсі прийняло участь 25 робіт з 11 шкіл Хустського району.

/Files/images/кд.jpg

/Files/images/кд2.jpg

За підсумками журі, яке відбулося 27 травня, найкращими стали роботи, у І віковій категорії:
І місце – Гавронський Тимофій, учень Н.Бистрівської гімназії, за роботу «Європа наш дім» (кер. Шимон О.І.)

/Files/images/кд3.jpg

І місце – Попович Ангеліна, учениця Вишківського НВК, за роботу «Європа наш дім» (Станко С.З.)

/Files/images/кд4.jpg

ІІ місце – Драгушинець Дарина, учениця Монатирецького НВК, за роботу «Дітям – європейське майбутнє», (кер. Калин М.В.)

/Files/images/кд5.jpg

ІІ місце – Свинець Богдана, учениця Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Європа наш дім» (кер. Рознай М.Ю.)

/Files/images/кд6.jpg

ІІ місце – Свинець Дарина, учениця Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Європа наш дім» (кер. Рознай М.Ю.)

/Files/images/кд8.jpg

ІІІ місце – Лукач Наталія, учениця Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Ми в Європі …» (кер. Деяк М.М.)

/Files/images/кд10.jpg

ІІІ місце – Юрик Наталія, учениця Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Ми українці-європейці» (кер. Деяк М.М.)

/Files/images/кд11.jpg

ІІІ місце – Матічин Анастасія, учениця Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Частка нашого тепла тобі Європо!» (кер. Деяк М.М.)

/Files/images/кд12.jpg

ІІІ місце – Пилипець Кароліна, учениця Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Нема плодів без коріння, а Європи без України» (кер. Деяк М.М.)

/Files/images/кд13.jpg

В другій віковій категорії переможцями стали:
І місце – Клованич Єльман, учень Нижньобистрівської гімназії, за роботу «Європа – наш дім» (кер. Шимон О.І.)

/Files/images/кд14.jpg

І місце – Іваняс Віталій, учень Заломської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Європа – наш дім» (кер. Борщик Л.Ю.)

/Files/images/кд15.jpg

І місце – Бакуменко Наталія, учень Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Європа – наш дім» (кер. Драгуська О.В.)
/Files/images/кд17.jpg
ІІ місце – Марчук Ангеліна, учениця Нижньобистрівської гімназії, за роботу «Європа – наш дім» (кер. Шимон О.І.)

/Files/images/кд18.jpg

ІІ місце – Горварт Євгенія, учениця Монастирецького НВК, за роботу «Ukraine» (кер. Калин М.В.)

/Files/images/кд19.jpg

ІІ місце – Берец Олександра, учениця Данилівського НВК, за роботу «Європа – наш дім» (кер. Бабич О.І.)

/Files/images/кд20.jpg

ІІІ місце – Якубець Юрій, учень Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. за роботу «Європа – наш дім», (кер. Чопей Н.В.)

/Files/images/кд21.jpg

ІІІ місце – Плотнікова Вікторія, учень Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст. за роботу «Європа – наш дім», (кер. Рознай М.Ю.)

/Files/images/кд23.jpg

ІІІ місце – Баланда Євгенія, учень Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст. за роботу «Європа – наш дім», (кер. Драгуська О.В.)

/Files/images/кд24.jpg

Всі переможці отримали грамоти Хустського районного Центру позашкільної роботи.

Підсумкове заняття підлітків-інструкторів «Школи Лідер»

Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.

Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя і здоров’я.
Здоров’я є елементом індивідуальної культури життєдіяльності людини. Ця культура визначається рівнем розвитку вмінь і навичок, що сприяють збереженню, зміцненню і відновленню здоров’я дитини. Важливе значення для вирішення означеної проблеми є навчання дітей відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я людей, що їх оточують як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей, формування через освіту здорового способу життя.

/Files/images/пзп.jpg

/Files/images/пзп1.jpg

/Files/images/пзп2.jpg

16 та 21 травня на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи відбувся підсумок занять та навчання підлітків-інструкторів «школи Лідер». Лідери охоче поділись своїми результатами за рік, що напрацювали. Також провели анкетування щодо знань здоров’я та здорового способу життя. Найцікавішим моментом для підлітків – вручення подяк за активну участь у навчанні та пропаганді з питань попередження тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу та запровадження здорового способу життя серед своїх однолітків. Всі учнів отримали масу задоволення.

/Files/images/пзп3.jpg

/Files/images/пзп4.jpg

/Files/images/пзп5.jpg

/Files/images/пзп6.jpg

/Files/images/пзп7.jpg

/Files/images/пзп8.jpg

/Files/images/пзп9.jpg

Свято вшанування обдарованих учнів та їх наставників "Ми - надія твоя, Україно"

З метою створення додаткових умов для підтримки обдарованої молоді, стимулювання творчого самовдосконалення учнів 16 травня 2019 року у залі Закарпатського обласного театру драми та комедії відбулося районне свято із вшанування обдарованих учнів та їх вчителів «Ми - надія твоя, Україно». Саме в цей день було відзначено найкращих школярів та їх наставників, які у цьому навчальному році гідно представили Хустський район на різного рівня конкурсах, що проводилися у рамках позашкільної освіти, обласних предметних олімпіадах, конкурсі - захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.
Особливими і надзвичайно обдарованими є гуртківці Хустського районного Центру позашкільної роботи, які є призерами обласних та Всеукраїнських конкурсів. Представляла вихованців гуртків установи Петраш Світлана Михайлівна, заступник директора, а грамоти та медалі вручав Михайло Мафтейович Попович, заступник голови Хустської РДА.

/Files/images/сво.jpg

/Files/images/сво1.jpg

Квіти педагогам, які підготували переможців та призерів конкурсів і олімпіад, вручали вихованці гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи: Петраш Андріана, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Петраш С.М.) та Драгуська Олеся, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Федорюк Г.В.).

/Files/images/сво2.jpg

Приємним подарунком ддля всіх призерів був танець «Хороший настрій» у виконанні хореографічного колективу «Зоресвіт» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Червеняк В.Й.).

/Files/images/сво3.jpg

Після свята вихованці гуртків та їх наставники зробили спільне фото на згадку біля фонтану.

/Files/images/сво4.jpg

Музей – це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє.

На виконання листа департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА 13.05.2019 № 01–15/1723 «Про заходи з відзначення Міжнародного дня музеїв» на базі музеїв при закладах освіти Хустського району були проведені заходи з відзначення Міжнародного дня музеїв (15 травня), а саме:
1. На базі краєзнавчого музею «Повернення із забуття» при Стеблівській ЗОШ I-III ст.; краєзнавчого музею «Берегиня» Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.; краєзнавчого, етнографічного музею «Перлини рідного села» Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст.; краєзнавчого музею «Пам’яті вдячні нащадки» на базі Монастирецького НВК, літературно-просвітницького музею літератури, фольклору та мистецтва на базі Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст.; «Історико-країзнавчому» музеї Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.; у музеї «Бабусина світлиця» (народознавчий побут) Н.Бистрівської гімназії організовуються щорічні зустрічі, екскурсії до шкільного музею для учнів 1-11-х класів зі шкільними екскурсоводами з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв.
2. На базі краєзнавчого музею Данилівського НВК, керівником музею Шимон В.І. оформлено тематичну виставку історичної та документальної літератури на тему «Не забуваймо незабутнє».
3. Згідно листа в етнографічному «Музеї Хліба» при Нанківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведені такі заходи:
- Виховні заходи « З промінчика зоря – із зернини хліб» та «Нема долі без солі, а без хліба – життя».
- Інтерактивна ескурсія «Хліб усьому голова».
- Екскурсія «Від зернини до хлібини».
4. У краєзнавчому музеї Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведені екскурсії для учнів на тему: «Побут наших предків».
5. На базі краєзнавчого музею «Скриня минулого» Кривського НВК проведено виховну годину «Музей – скарбниця минулого».
6. У краєзнавчому музеї «Світлиця» Заломської ЗОШ І-ІІ ст. проведені:
- Виховні години серед учнів 1-4 класів «Історія виникнення села Залом».
- Екскурсії з учнями 7 класів.
7. У етнографічному музеї «Відгомін літ» Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. проведений урок – екскурсія з учнями початкових класів: «Ознайомлення з старовинними знаряддями праці» .

"Звучать струни дитячих сердець"

.

Упродовж квітня-травня 2019 року пройшов кущовий районний огляд художньої самодіяльності "Звучать струни дитячих сердець" за такими номінаціями:
· "Хореографічне мистецтво" вихованці "Танцювального" гуртка на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Червняк В.Й.) представили п’ять композицій, а саме:
Молодша група танцювального колективу «Зоресвіт».
Танець «Лялечка»

/Files/images/зсд.jpg

Молодша група танцювального колективу «Зоресвіт»
Танець «Хороший настрій»

/Files/images/зсд1.jpg

Молодша група танцювального колективу «Зоресвіт»
Танець «Танець ангелів»

/Files/images/зсд2.jpg

Середня група танцювального колективу «Зоресвіт»
Танець «Его»

/Files/images/зсд3.jpg

Середня група танцювального колективу «Зоресвіт»
Танець «Латіна»

/Files/images/зсд4.jpg

· "Солісти - вокалісти" вихованці "Вокального" гуртка на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковач К.В.) представили три композиції, а саме:
Слова і музика Миколи Мозгового. Пісня "Материнська любов". Соліст Ковач Максим;
Слова і музика Святослава Вакарчука. Пісня "Не твоя війна" Солістка Цап Оксана Тарасівна;
Слова Стахів Романа, музика Луїс Фонсі. Пісня "Десь по світу". Виконує колектив "Веснянки";
· "Фольклор" вихованці "Вокального" гуртка на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковач К.В.) представили три композиції, а саме:
Фольклорний колектив "Фольклористи", вихованці фольклорного гуртка на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Театралізоване дійство «Золотарівські піроскуби».

Визначено переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків "Я маю право" 2019 р.

20 травня 2019 року визначено переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків "Я маю право", який щороку проводиться до Міжнародного дня захисту дітей Міністерством юстиції України та Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.

/Files/images/ям12.jpg

Розгляд малюнків, які надійшли для участі у конкурсі здійснювався регіональною експертною комісією, до складу якої увійшли керівник Закарпатської юстиції Євген Когутич, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області Назар Головацкий, заступник директора департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації Вікторія Ґойдош, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства Роман Пилип та начальник юридичного відділу апарату Закарпатської обласної державної адміністрації Сергій Павлюк.
Всі малюнки вразили членів комісії своєю оригінальністю, своєрідним баченням дітьми прав людини, неординарністю викладення дитячої думки та художньою майстерністю школярів нашого краю.
- Надзвичайно приємно, що серед переможців є Петраш Данієл, вихованець гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Петраш С.М.), за роботу «У нас є права», який посів ІІІ місце у номінації «Молодша група». «Індивідуальна робота»

/Files/images/ям13.jpg

Всі переможці регіонального етапу конкурсу будуть нагороджені грамотами Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та подарунками.

"Малюнок, вірш, лист до мами"

11 травня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" пройшло урочисте свято до "Дня матері", з метою вшанування жінки-матері, збереження національних сімейних традицій і цінностей, привернення уваги до проблеми сім'ї, виявлення й підтримки обдарованих дітей та з нагоди відзначення Дня матері.
У номінації "малюнок" Дудаш Дарья Михайлівна, вихованка гуртка "Образотворче мистецтво" Хустського районного Центру позашкільної роботи, керівник Дудаш Михайло Іванович, нагороджена заохочувальним подарунком та листівкою.

/Files/images/мвл.jpg

/Files/images/мвл1.jpg

Підсумки районного конкурсу малюнків «Я маю право!»

З 1 по 10 травня в Хустському районному Центрі позашкільної роботи проводився районний конкурс малюнків «Я маю право!» Основна мета конкурсу - розвинути морально-етичні якості дітей, формувати у дітей і підлітків позитивний образ права як державного інституту, виховання ночуття важливості прав дитини; соціальна підтримка талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності. У конкурсі приймали участь гуртківці Хустського районного Центру позашкільної роботи з гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва віком від 6-18 років. На конкурс було представлено 20 робіт.
За підсумками районного конкурсу, який проводився 10 травня члени журі визначили переможців у номінаціях, які перемогли в районному етапі та відправлені на обласний конкурс.
У номінації молодша група:

/Files/images/ям.jpg

І місце розділили між собою:
- Гобан Любомир Юрійович, вихованець гуртка «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Попович Н.С.), за роботу «Кожна дитина має право на захист»;

/Files/images/ям1.png

Мадай Ярослава Володимирівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Петраш С.М.), за роботу «Кожен має право на відпочинок і турботу»;

/Files/images/ям6.jpg

- Берец Дарина Сергіївна, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК (кер.Дудаш М.І.), за роботу «Ми майбутнє України».

/Files/images/ям7.jpg

ІІ місце:
Попович Ангеліна Іванівна, вихованка гуртка «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Попович Н.С.), за роботу «Кожна дитина має право на щасливу сім’ю»;

/Files/images/ям14.png

- Гобан Ангеліна Василівна, вихованка гуртка «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Попович Н.С.), за роботу «Мої права»;

/Files/images/ям2.jpg

- Петраш Данієл Іванович, вихованець гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Петраш С.М.), за роботу «У нас є права».

/Files/images/ям3.jpg

ІІІ місце розділили:
- Турзай Ульяна Василівна, вихованка гуртка «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Попович Н.С.), за роботу «Я маю право на вільне життя»;

/Files/images/ям4.jpg

І місце:- Густей Михайло Михайлович, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК (кер.Дудаш М.І.), за роботу «Наше право – наш обов’язок».

/Files/images/ям5.jpg

"Серце до серця" – Дитяче серденько живи!"

В школах Хустського району та Хустському районному Центрі позашкільної роботи з 01.04 по 30.04.2019 року проводилась 14 Всеукраїнська благодійна акція "Серце до серця" - "Дитяче серденько, живи!" - метою якої є збір коштів для придбання кардіологічного медичного обладнання для дитячої лікарні Закарпатської області. На зібрані кошти фонд закупить обладнання та безкоштовно передасть у користування обласній дитячій лікарні.
Під час проведення даної акції педагогами шкіл району проведено виховні бесіди, роз’яснювальну роботу серед батьків, учнів та гуртківців щодо актуальності проведення благодійної акції.
В наслідок проведеної роботи зібрано і перераховано для 14 Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» - Дитяче серденько живи!» - 31'248 грн.
Активну участь у акції взяли школи району та Хустський районний Центр позашкільної роботи, а саме:
· Кривський НВК "ЗОШ І-ІІІ -ДНЗ" (директор О.І.Грицак) – 5841 грн;
· Вишківський НВК "ЗОШ І-ІІІ -ДНЗ" ( директор Ч.К.Дарвай) – 2800 грн;
· Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст. (в.о.дир. М.А.Доромбей) - 2267 грн.;
· Копашнівська ЗОШ І-ІІІ ст.(директор В.І.Хланта) – 1701 грн.;
· Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор К.Д.Монич) - 1633 грн;
· Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст. ( директор Ю.Ю.Семенов) – 1800 грн;
· Липчанська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор М.І.Молнар) – 1810 грн.;
· Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор М.В.Сарвадій) – 1520 грн;
· Кошелівська ЗОШ І-ІІ ст.(Руня) ( директор Г.П.Данилець) – 1300 грн.;
· Н.Селищенська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор В.А.Губаль) – 1095 грн;
· Драгівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор В.М.Бокоч) – 1000 грн;
· Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор І.В.Петечук) – 900 грн.;
· Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор М.М.Грицик) – 820 грн;
· Липовецька ЗОШ І-ІІІ ст. (директор О.В.Григорик) – 708 грн.;
· Золотарівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор А.І.Довганич) – 707 грн.;
· Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Т.І.Лазар) - 645 грн;
· Хустський районний ЦПР (директор Г.І.Антонюк) – 625 грн;
· Заломська ЗОШ І-ІІ ст. (директор О.Д.Мигалко) – 635 грн;
· Боронявська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор В.М.Попадинець) - 510 грн;
· Стеблівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Н.Сабадош) – 535 грн.;
· Вільшанська ЗОШ І-ІІ ст. ( директор М.Ю.Богач) – 456 грн;
· Н.Бистрий ЗОШ І-ІІІ ст. (директор О.В.Тегза) – 420 грн.;
· Монастирецький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» (директор Л.В.Глеба) - 435 грн.;
· Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст. (директор С.В.Роман) – 385 грн;
· Забрідська ЗОШ І-ІІІ ст. (в.о.дир.Н.Ф.Микулін) - 300 грн;
· Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор О.О.Шевляков) – 200 грн.;
· Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Н.Д.Цифра) – 200 грн.;
Під час проведення 14 Всеукраїнської благодійної акції "Серце до серця" - "Дитяче серденько, живи!" було зібрано та перераховано –31'248 грн. (тридцять одна тисяча двісті сорок вісім гривень)
Дякуємо усім хто взяв участь у благодійній акції.

Фінальний етап районного ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу
«Молодь обирає здоров’я»

«Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети».
Саме з таких слів розпочався районний (фінальний) етап ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», який відбувся 2 травня 2019 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи.

/Files/images/фер.jpg

/Files/images/фер1.jpg

В ході заходу відбулись – конкурс літературно-музично-спортивних міні композицій, конкурс плакатів та фотографій, а також проведено розважальну програму для учасників команд.

/Files/images/фер2.jpg

/Files/images/фер3.jpg

/Files/images/фер4.jpg

/Files/images/фер5.jpg

/Files/images/фер6.jpg

За підсумками кущового районного конкурс «Молодь обирає здоров’я», кращі 12 команди-переможці вийшли у фінал. На фінальному етапі учасники гідно боролись демонструючи та пропагуючи здоровий спосіб життя, але конкурс є конкурс…. Все одно найкраще проявили, переконали журі та вибороли місця – 5 команд:
І місце - команда «Friends» Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/фер7.jpg

ІІ місце - команда «Екстримали» Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/фер8.jpg

ІІ місце - команда «Імпульс» Кривського навчально-виховного комплексу

/Files/images/фер9.jpg

ІІІ місце - команда «Пульс» Монастирецького навчально-виховного комплексу

/Files/images/фер10.jpg

ІІІ місце – команда «Екстрім» Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/фер11.jpg

Інші команди зі шкіл Хустського району – «Здоров’я» Рокосівської, «Бережи здоров’я з молоду» Золотарівської, «Енергія» Липчанської, «Корисні звички» Крайниківської, «Невгамовні серця» Ізянської, «Драйв» Н.Бистрівської, «Здоровенькі були» Нанківської отримали грамоти за участь в конкурсі.

/Files/images/фер12.jpg

/Files/images/фер12.jpg

/Files/images/фер13.jpg

/Files/images/фер14.jpg

/Files/images/фер15.jpg

/Files/images/фер17.jpg

/Files/images/фер18.jpg

Команда «Friends» Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. виборола перемогу та рекомендована до участі у обласному етапі ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». Всі учасники були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації. Вітаємо переможців!

/Files/images/фер19.jpg

/Files/images/фер20.jpg

/Files/images/фер21.jpg

/Files/images/фер22.jpg

«Малюнок, вірш, лист до мами»

З метою збереження і продовження культурно-історичних традицій української родини, забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, жінки-матері, утвердження принципів загальнолюдської моралі, підтримання кращих рис української нації та сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, а також для поглиблення знань учнів з історії та культури народу, його традицій, формування патріотичних поглядів переконань та почуттів, відповідної поведінки, виявлення й підтримки обдаронавих дітей у Хустському районному Центрі позашкільної роботи з 15 до 22 квітня 2019 року проводився районний конкурс «Малюнок, вірш, лист до мами».
У конкурсі приймали участь гуртківці Хустського районного Центру позашкільної роботи та учні закладів загальної середньої освіти Хустського району.

/Files/images/млс.jpg

/Files/images/млс1.jpg

На конкурс було представлено 82 роботи. Роботи, які направлені на районний конкурс оформлені згідно вимог.
При підведенні підсумків конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами» членами журі визначено переможців для участі в обласному конкурсі. Підсумки підводилися у номінаціях, а саме:
Номінація «Малюнок»
І місце - «Материнство» - Дудаш Дарья Михайлівна, 7 клас, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного ЦПР (кер.Дудаш М.І.).

/Files/images/млс2.jpg

ІІ місце розділили між собою:
- «Образу матері вклонімося» - Баланда Євгенія Михайлівна, учениця 7 класу Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Драгуська О.В.);

/Files/images/млс3.jpg

- «Мамина любов» – Фетько Дарина Василівна, 6 клас, вихованка гуртка «Народні промисли» Хустського районного ЦПР (кер.Попович Н.С.);

/Files/images/млс4.jpg

- «На крилах ніжності» – Вовчок Антоніна Василівна, 6 клас, вихованка гуртка «Народні промисли» Хустського районного ЦПР (кер.Бонь О.В.);

/Files/images/млс5.jpg

- «Материнські крила» - Шевлякова Іванна Олександрівна, учениця 6 класу Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Тернинко М.В.).

/Files/images/млс6.jpg

ІІІ місце розділено між:
- «Материнська любов» - Дудар Анна Василівна, 5 клас, вихованка гуртка «Історики-краєзнавці» Хустського районного ЦПР (кер.Губаль С.М.);

/Files/images/млс7.jpg

- «Материнська любов» – Біклян Марія Іванівна, учениця 5 класу Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., (кер.Чопей Н.І.);

/Files/images/млс8.jpg

- «Материнське тепло» - Голяк Євгенія, учениця 7 класу Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Пацкан С.М.);

/Files/images/млс9.jpg

- «Мамина турбота» - Антонь Вікторія Вікторівна, учениця 7 класу Монастирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» (кер. Калин М.В.);

/Files/images/млс10.jpg

- «Мамина ніжність» - Літун Марія Павлівна, учениця 7 класу Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Тернинко М.В.).

/Files/images/млс11.jpg

Номінація «Вірш, Лист»
І місце - «Дорога моя мамо» – Монич Богдан Юрійович, учень 10 класу Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Монич О.М.).
ІІ місце - «Дорога мати» – Шимон Кароліна Іванівна, учениця 9 класу, Данилівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» (кер.Гайович С.М.).
- «Матусі» - Яцьканич Ірина Степанівна, учениця 7 класу, Монастирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» (кер.Яцьканич О.І.);
- «Любій матусі» - Гушовська Антоніна Іванівна, учениця Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Лемак І.В.);
- «Серце матері» - Чопей Олеся В’ячеславівна, учениця 10 класу, Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Мар’ян М.І.).
ІІІ місце - «Моїй матусі» - Плотнікова Вікторія Олександрівна, учениця 8 класу, Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Шимон Г.М.);
- «Мамина молитва» - Лемачок Дарина Іванівна, 9 клас, вихованка гуртка «Школи «Лідер» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Угляй Н.І.);
- «Лист мамі» - Шестак Андріана Юріївна, учениця 9 класу, Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.Бондар С.І.);
- «Дорога моя, мила матусю!» - Голяк Ангеліна Іванівна, учениця 8 класу, Данилівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» (кер.Сливка М.М.).
Роботи переможців конкурсу (І місце) у номінації «Малюнок» відправлено у Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» для участі у обласному конкурсі
Роботи переможців конкурсу (І місце) у номінації «Вірш», «Лист» для участі у обласному конкурсі відправлено у департамент освіти та науки Закарпатської ОДА.

«Писанкове мереживо Хустщини»

/Files/images/пм.jpg

З 15 по 17 квітня перед адмінбудівлею Хустської райдержадміністрації відбувся районний конкурс-виставка під назвою “Писанкове мереживо Хустщини”.Розмаїття представлених писанок просто вражає, кожна з них має свій оригінальний задум, поєднання графічних символів, традиційних писанкових кольорів Хустщини.Без перебільшення, автори вклали у витвори всю душу і серце.
Цього дня також відбулися різноманітні майстер-класи. Серед педагогів, які проводили майстер-клас, є двоє керівників гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи:
·Попович Неля Степанівна – керівник гуртків «Народні промисли» та «Народні умільці» на базі Липецькополянської ЗОШ І-ІІІ ст., разом із своїми вихованцями провела мастер-клас по розпису писанок маркерами.

/Files/images/пм1.jpg

·Макар Оксана Іванівна – керівник гуртків «Народні промисли» та «Народні умільці» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка разом із своїми вихованцями провела мастер-клас по виготовленню писанок у техніці «Квілінг».

/Files/images/пм2.jpg

ЗВІТУВАННЯ ЛІДЕрів учнівського самоврядування за 2018-2019р.

Один із найефективніших методів виховання дитини є її участь у діяльності учнівського самоврядування. Саме завдяки участі в шкільному житті – формує в учнів риси притаманні лідеру.
18 квітня 2018 р. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи пройшло підсумкове засідання лідерів учнівського самоврядування «Учнівська республіка».

/Files/images/звт.jpg

Цікавою та корисною була программа засідання:
  • · Результативність роботи учнівського самоврядування у виконанні завдань передбачених річним планом роботи.
  • · Звіт діяльності президента та лідерів районного органу учнівського самоврядування за 2018-2019 н. р.
  • · Перспективи та плани на 2019 – 2020 н. р.
Згідно першим та другим пунктом лідери продемонстрували результати своєї діяльності.

/Files/images/звт1.jpg

/Files/images/звт2.jpg

/Files/images/звт3.jpg

/Files/images/звт4.jpg

/Files/images/звт5.jpg

/Files/images/звт6.jpg

/Files/images/звт7.jpg

/Files/images/звт8.jpg

/Files/images/звт9.jpg

/Files/images/звт10.jpg

/Files/images/звт11.jpg

Також не забули про плани на майбутнє, де запланували багато нових, цікавих проектів на 2019-2020 н.р.
Захід пройшов насичено та цікаво.

Обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!»

/Files/images/облл.jpg

Кажуть історія - це вічність, а його культура - це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується, збагачується. Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності. Звичаї, що дісталися нам у спадщину від дідів-прадідів, не втратили свого значення й сьогодні.Обласний фестиваль «Воскресни писанко» в Ужгороді проводять вже п’ятий рік поспіль. 18 квітня 2019 року на головній площі, перед будівлею Закарпатської ОДА розгорнули справжнє Великоднє містечко: 55 писанкових композицій і дерев.

/Files/images/облл1.jpg

/Files/images/облл2.jpg

Кожна з них налічує щонайменше 200 писанок. Загалом на фестивалі-ярмарку експоновано понад 5 тисяч писанок, їх привезли з всіх районів області. Кожен представляє традиції писанкарства свого регіону. Така багатогранність робіт свідчить про талант дітей та педагогів, а ще про те, що закарпатці бережуть свої традиції, цікавляться ними і популяризують їх.

/Files/images/облл3.jpg

Разом з педагогами діти зібралися, аби вшанувати символ свята Великодня – писанку.

/Files/images/облл4.jpg

Відділ освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації на конкурсі представляла команда Хустського районного Центру позашкільної роботи разом із своїми вихованцями. Доскладуякої входили:Антонюк Ганна Іванівна – директор, Петраш Світлана Михайлівна - заступник директра, методист - Федорюк Ганна Василівна, керівники гуртків «Народні промисли» на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Бонь Олеся Василівна та «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК – Дудаш Михайло Іванович, а також вихованці гуртків –Данко Аліна, Дівинець Неля, Дівинець Вікторія та Ульянова Вероніка (гурток «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Петраш С.М.), Хланта Діана та Покришка Богдана (гурток «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Федорюк Г.В.).

/Files/images/облл5.jpg

Крім представлення самих писанок педагоги та їх вихованці проводили ще й численні майстер-класи з виготовлення писанок. Десятки технік учасники могли опанувати просто неба.

/Files/images/облл6.jpg

/Files/images/облл7.jpg

Майстер-клас із виготовлення писанки у техніках «Квілінг» та «Мотанка-зернівка», показала – Петраш Світлана Михайлівна, заступник директора, керівник гуртка «Прикладні мистецтва».

/Files/images/облл8.jpg

Майстер-клас із виготовлення писанки у техніці «Канзаші», показала – Федорюк Ганна Василівна, методист, керівник гуртка «Прикладні мистецтва».

/Files/images/облл9.jpg

Організатори заходу визначили переможців у трьох номінаціях серед місцевих органів управління освітою, професійно-технічних та навчальних закладів обласного підпорядкування. Призерів та учасників урочисто нагородили в рамках концертної програми.
Тих, хто ще не встиг побачити виставку організатори запрошують її переглянути. А триватиме «Воскресни, писанко!» до 7 травня.

«Молодь обирає здоров’я»

16 квітня 2019р. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи пройшов четвертий кущовий районний етап ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» на якому змагались команди із закладів освіти Хустського району.

/Files/images/зг3.jpg

16 квітня 2019р. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи пройшов четвертий кущовий районний етап ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» на якому змагались команди із закладів освіти Хустського району.
Команда «Гармонія» Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр.jpg

/Files/images/бр1.jpg

Команда «Friends» Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр2.jpg

/Files/images/бр3.jpg

Команда «Екстримали» Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр4.jpg

/Files/images/бр5.jpg

Команда «Енергетик» Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр6.jpg

/Files/images/бр7.jpg

Команда «Вітамін» Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр8.jpg

/Files/images/бр9.jpg

Команда «Здоров’я» Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр10.jpg

/Files/images/бр11.jpg

Команда «Здорова нація» Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/бр12.jpg

/Files/images/бр13.jpg

За підсумками журі, у фінал пройшли такі команди: «Friends» Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., «Екстримали» Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ст.

"Молодь обирає здоров’я"

11 квітня 2019р. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи пройшов третій кущовий районний етап ХІ Всеукраїнського конкурсу «Молодь обирає здоров’я», в якому прийняли участь команди закладів освіти Хустського району.
Команда «Здоров’я» Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/р.jpg

/Files/images/р1.jpg

Команда «Імпульс» Кривського навчально-виховного комплексу

/Files/images/к.jpg

/Files/images/к1.jpg

Команда «Усмішка» Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/с.jpg

/Files/images/с1.jpg

Команда «Бемс» Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/ко.jpg

Команда «Здоровенькі були» Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/н.jpg

/Files/images/н1.jpg

Найкращими командами стали – «Здоров’я» Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст., «Імпульс» Кривського навчально-виховного комплексу, «Здоровенькі були» Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., які пройшли у фінальний етап конкурсу-фестивалю.

/Files/images/зг2.jpg

"Молодь обирає здоров’я"

/Files/images/зг1.jpg

9 квітня 2019 р. в Центрі позашкільної роботи пройшов другий кущовий етап ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» в якому представились команди:
«Здоровим бути модно» Забрідської ЗОШ І - ІІІ ст.

/Files/images/з.jpg

/Files/images/з1.jpg

«Бережи здоров’я з молоду» Золотарівської ЗОШ І - ІІІ ст.

/Files/images/злз.jpg

/Files/images/злз1.jpg

«Молодь обирає зоров’я» Данилівського Навчально-виховного комплексу;

/Files/images/дн.jpg

/Files/images/дн1.jpg

«Бемс» Драгівської ЗОШ І - ІІІ ст.;

/Files/images/др.jpg

/Files/images/др1.jpg

«Імпульс» Олександрівської ЗОШ І - ІІІ ст.;

/Files/images/ол.jpg

/Files/images/ол1.jpg

«Корисні звички» Крайниківської ЗОШ І - ІІІ ст.;

/Files/images/кр.jpg

/Files/images/кр1.jpg

«Екстрім» Сокирницької ЗОШ І - ІІІ ст.

/Files/images/ск.jpg

/Files/images/ск1.jpg

За підсумками журі оцінили три найкращі команди: «Корисні звички» Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст., «Бережи здоров’я з молоду» Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. та «Екстрім» Сокирницької ЗОШ І-ІІІ ст.

Районний етап П’ятого фестивалю-конкурсу
«Воскресни, писанко!»

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 15.01.2019 року №6 «Про проведення у 2019 році П’ятого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» та відділу освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації від 31.01.2019 року «Про проведення у 2019 році районного етапу П’ятого обласного фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» який було проведено на базі Хустського районного Центру позашкільної роботи з 18 березня по 08 квітня 2019 року. У конкурсі приймали участь гуртківці Хустського районного Центру позашкільної роботи Хустської РДА, ХРЦНТУМ Хустської РДА, учні закладів загальної середньої освіти району.
На конкурс було представлено : писанок – 558, Великодніх композицій – 93, Великодніх рушників – 29, з 23-ох закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ст. та з 5-ти закладів загальної середньої освіти І-ІІ ст. , дві позашкільні установи.
Метою конкурсу є відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді. Згідно положення конкурсу учасники представили різні техніки писанок, які використовуються в минулому та сучасності.
Журі під керівництвом голови – начальника відділу освіти, молоді та спорту Хустської районної адміністрації Русином П.П., заступником голови журі Антал Л.Д., членами журі – Антонюк Г.І. – директором Хустського районного Центру позашкільної роботи Хустської РДА, методистом РМК відділу освіти, молоді та спорту Андьол О.Ю., методистом РМК відділу освіти, молоді та спорту, Кір’яновою В.Ф., Калин М.В. – вчителем образотворчого мистецтва оцінювали передусім оригінальність орнаменту та колористику писанок, вміння за допомогою символів відкрити тему, створити гармонійну композицію, поєднуючи графічні символи і традиційні писанкові кольори.На розсуд журі було представлено писанки виготовлені власними руками в таких техніках виконання: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), дряпанка, мальованка, зернівка, писанка прикрашена бісером, квілінгова, писанка виготовлена з полімерної глини.
Роботи не залишили байдужими нікого, адже учні, гуртківці вклали в них не лише свій час та вміння, а й серце.За результатами конкурсу було визначено переможців у різних номінаціях

У номінації «Писанка»

І-ше місце - Хустський районний Центр позашкільної роботи;
ІІ-ге місце - Монастирецький НВК ;
ІІІ-тє місце – Крайниківська ЗОШ І-ІІІ ст..

Номінація - «Тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності».

І- ше місце - Хустський районний Центр позашкільної роботи ;
ІІ-ге місце - Н.Бистрий ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІІ-тє місце - Ізянська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІІ-тє місце – Кошелево ЗОШ І-ІІІ ст.

Номінація : «Великодній рушник»

І-ше місце - Хустський районний Центр позшкільної роботи;
ІІ-тє місце – Велятино ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІІ-тє місце – Н.Бистрий ЗОШ І-ІІІ ст.

Загальнокомандні місця :

І-ше місце - Хустський районний Центр позашкільної роботи;
ІІ-ге місце - Н.Бистрий ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІІ-тє місце - Кошелево ЗОШ І- ІІІ ст.;

"Молодь обирає здоров’я"

«Хто здоровий, той сміється і все йому в житті вдається», - з такими віршованими рядочками розпочався перший кущовий районний етап ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» (4 квітня 2019р.), в якому прийняли участь такі команди:
«Драйв» Нижньобистрівської ЗОШ І - ІІІ ст.;

/Files/images/дрв.jpg

/Files/images/дрв1.jpg

/Files/images/дрв2.jpg

/Files/images/дрв3.jpg

/Files/images/дрв4.jpg

/Files/images/дрв5.jpg

«Одуванчики» Горінчевської ЗОШ І - ІІІ ст.;

/Files/images/од.jpg

/Files/images/оду1.jpg

/Files/images/оду2.jpg

/Files/images/оду4.jpg

«Пульс» Монастирецького навчально-виховного комплексу;

/Files/images/пу.jpg

/Files/images/пу1.jpg

/Files/images/пу2.jpg

/Files/images/пу3.jpg

/Files/images/пу4.jpg

/Files/images/пу5.jpg

«Енергія» Личанської ЗОШ І - ІІІ ст.;

/Files/images/ен.jpg

/Files/images/ен1.jpg

/Files/images/ен2.jpg

/Files/images/ен3.jpg

/Files/images/ен4.jpg

/Files/images/ен5.jpg

/Files/images/ен6.jpg

Всі конкурсанти демонстрували вміння і знання за збереження здоров’я та пропагували здоровий спосіб життя. Журі гідно оцінили та зарядились позитивом від команд. Найкраще проявили себе та вийшли у фінал такі команди: «Драйв» Нижньобистрівської ЗОШ І - ІІІ ст., «Пульс» Монастирецького навчально-виховного комплексу, «Енергія» Личанської ЗОШ І - ІІІ ст., «Невгамовні серця» Ізянської ЗОШ І - ІІІ ст.

/Files/images/зг.jpg

"Воскресни, писанко!"2019

На базі Хустського районного Центру позашкільної роботи з 18 березня до 8 квітня проходить І (районний) етап Пятого обласного фестивалю-конкурсу "Воскресни, писанко!". Сотні писанок,писанкових атрибутів та рушників із усієї Хустщини виготовлені дитячими руками з використанням старовинних та сучасних технік,представлені на виставці,яка оформлена в приміщенні установи.На виставці представлено близько 600 експонатів із шкіл Хустського району та гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи.

/Files/images/вск4.jpg

/Files/images/вск1.jpg

/Files/images/вск2.jpg

/Files/images/вск3.jpg

/Files/images/вск.jpg

Підведення підсумків районного конкурсу буде проведено 8 квітня 2019 року.

Районний семінар педагогів-організаторів на тему:
«Роль національного військово-патріотичного виховання школярів».

Кожний учитель повинен домогтися,

щоб учень якнайкраще знав близьке, дороге йому:

батьківщину і все, що її стосується,

так само, як уміє читати, писати, лічити

К.Д.Ушинський

/Files/images/рнв.jpg

Виховання у молодого покоління почуття гордості за свою країну, готовності бути гідним громадянином України, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визнано проблемою загальнодержавного масштабу.
Патріотизм покликаний дати новий поштовх для розвитку духовності нації. Це є нагальною потребою і держави, і суспільства, і особистості. Державі необхідно, щоб всі діти виросли національно свідомими громадянами. Саме тому цей семінар було присвячено цій тематиці.
2 квітня 2019 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено семінар педагогів-організаторів на тему: «Роль національного військово-патріотичного виховання школярів». На семінарі були розглянуті такі питання:
1. Основні напрями, форми та методи військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
2. Забезпечення безперервності та наступності в системі національного виховання учнівської молоді засобами туристсько-краєзнавчої діяльності.
3. Формування активної громадянської позиції, патріотизму учнів початкової школи.
Досвідом роботи військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів поділилися педагоги-організатори таких шкіл району: Липчанської, КрайниківськоЇ, Забрідської, Кічерельської і Кошелево-Руня ЗОШ І-ІІст.

підведений підсумок обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва
«Знай і люби свій край»

Підведено підсумок обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», з метою підтримки і розвитку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, художньо-естетичного виховання учнівської молоді, формування в неї поваги до національно-культурної спадщини.
У березні 2019 року, у виставковій залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" пройшла щорічна виставка обласного етапу Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
При підведенні підсумків виставки-конкурсу журі визначили переможців 10 переможців Хустського районного Центру позашкільної роботи, а саме:
ІІ місце:
- Номінація: «В’язання гачком», «Хустинка «Квітка», Паканич Євгенія, гурток «Рукоділля» керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін23.jpg

ІІ місце:
- Номінація: «Народна лялька», «Народна лялька», Онофрей Оксана, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін25.jpg

ІІ місце:
- Номінація: «Інша техніка», «Квіти», Довгій Каріна, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Павлюк Марина Анатоліївна;

/Files/images/зін12.jpg

ІІ місце:
- Номінація: «М’яка іграшка», «Лебеді», Покришка Богдана, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін26.jpg

ІІ місце:
- Номінація: «Графіка», «Зимовий ліс», Вовчок Антоніна, гурток «Народні промисли» керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін36.jpg

ІІІ місце:
Номінація: «Писанкарство», «Писанка», Драгуська Олеся, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін27.jpg

ІІІ місце:
- Номінація: «Виріб з тіста», «Чарівні грона горобини», Малета Ірина, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін29.jpg

ІІІ місце:
- Номінація: «Декоративний розпис та народний живопис», «Моє місто», Густей Іванна, гурток «Образотворче мистецтво», керівник гуртка Дудаш Михайло Іванович;

/Files/images/зін30.jpg

ІІІ місце:
- Номінація: «Паперопластика та оригамі», «Білі троянди», Куричка Наталія, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін32.jpg

ІІІ місце:
- Номінація: «Інша техніка», «Весняна ностальгія», Петраш Андріана, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін13.jpg

Підсумок виставки – конкурсу
«Подарунок мамі» березень 2019

В Хустському районному Центрі позашкільної роботи напередодні Дня 8 Березня проведено виставку – конкурс «Подарунок мамі».
У конкурсі взяли участь вихованці гуртків з декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. На конкурс було представлено 42 роботи.
Декоративне мистецтво — це мистецтво достатку, мистецтво розкоші. Головне завдання декоративно-ужиткового мистецтва— зробити гарним середовище людини. Тому вихованці показали всю свою майстерність та талант працьовитих рук. Краса творів ужиткового мистецтва досягається завдяки декоративності. Сьогодні декоративно-прикладне мистецтво розглядається як важлива художня цінність.
При підведенні підсумків виставки-конкурсу «Подарунок мамі» члени журі визначили переможців по номінаціях та вікових категоріях, а саме:
У номінації паперова пластика та оригамі:
І категорія – діти 1-4 класів:
І-ше місце:
«Весняна корзина квітів» Хланти Анастасіївихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб.jpg

І-ше місце:
«Весняні квіти» Вовканець Хритини вихованки гуртка «Народні умільці» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб1.jpg

ІІ-ге місце:
«Весняна галявина» Ігнатко Іванна вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Горінчівстької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь О.В.

/Files/images/пмб2.jpg

ІІ-ге місце:
«Квіткова вісімка» Покришки Василя вихованця гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб3.jpg

ІІІ-тє місце:
«Листівка-вісімка» Химишинець Ганна вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Горінчівстької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь О.В.

/Files/images/пмб4.jpg

ІІ категорія – діти 5-9 класів:
І-ше місце:
«Підсніжники» Довбнич Іванни вихованки гуртка «Народні умільці» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб5.jpg

І-ше місце:
«Любимій матусі в день 8 березня» Дівинець Нелі вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Петраш С.М.

/Files/images/пмб6.jpg

ІІ-ше місце:
«Весняні квіти» Паканич Євгенії вихованки гуртка «Рукоділля» на базі Горінчівстької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь О.В.

/Files/images/пмб7.jpg

ІІ-ге місце:
«Поцілунок мамі» Павлишинець Аліни вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Попович Н.С.

/Files/images/пмб8.jpg

ІІІ-тє місце:
«Листівка для мами» Росохи Людмиливихованки гуртка «Народні промисли» на базі Горінчівстької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь О.В.

/Files/images/пмб9.jpg

ІІІ-тє місце:
«Найріднішій людині» Данко Аліни вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Петраш С.М.

/Files/images/пмб10.jpg

ІІІ-тє місце:
«Весняний вернісаж» Дівинець Вікторіївихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Петраш С.М.

/Files/images/пмб11.jpg

У номінації інша техніка виконання:
І категорія – діти 1-4 класів:
І-ше місце:
«Леді в капелюшку» Томишин Вікторії вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Попович Н.С.

/Files/images/пмб12.jpg

І-ше місце:
«Весняні квіти» Антонь Лідії вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Монастирецького НВК, керівник Павлюк М.А.

/Files/images/пмб13.jpg

ІІ-ге місце:
«Вітаємо матусю» Макар Сергія вихованця гуртка «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб14.jpg

ІІ-ге місце:
«Квіти для мами» Ростока Іванни вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Монастирецького НВК, керівник Павлюк М.А.

/Files/images/пмб15.jpg

ІІІ-тє місце:

«Квітка для мами» Гафинець Анастасії вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб16.jpg

ІІІ-тє місце:
«Весняний настрій» Ковач Анастасії вихованкигуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб17.jpg

ІІ категорія – діти 5-9 класів:
І-ше місце:
«Шафрани»Зосімчук Людмили вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб18.jpg

І-ше місце:
«Морський топіарій» Покришки Богдани вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб19.jpg

І-ше місце:
«Вінтаж» Драгуського Олксандра вихованця гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб20.jpg

ІІ-ше місце:
«Тюльпан» Григи Алли вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб21.jpg

ІІ-ге місце:
«Весняний топіарій» робота Шоваг Іванни вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Монастирецького НВК, керівник Павлюк М.А.

/Files/images/пмб22.jpg

ІІ-ге місце:
«Грошове дерево» робота Пацкан Євгена вихованця гуртка «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб23.jpg

ІІ-ге місце:
«Весняний дарунок» Гербей Ангеліни вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб24.jpg

ІІІ-тє місце:
«Троянди» Вовчок Антоніни вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Горінчівстької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Бонь О.В.

/Files/images/пмб25.jpg

ІІІ-тє місце:
«Екібана» Деяк Богдани вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб26.jpg

ІІІ-тє місце:
«Весняна ніжність» Покришки Анютивихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Г.В.

/Files/images/пмб27.jpg

У номінації живопис:
ІІ категорія – діти 5-9 класів:
І-ше місце:
«Портрет» Турзай Олександри вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Попович Н.С.

/Files/images/пмб28.jpg

І-ше місце:
«Подарунок мамі» Гайович Дениса вихованця гуртка «Образотвоче мистецтво» на базі Данилівськог НВК, керівник Дудаш М.І.

/Files/images/пмб29.jpg

ІІ-ге місце:
«Тюльпани» Густей Михайла вихованця гуртка «Образотвоче мистецтво» на базі Данилівськог НВК, керівник Дудаш М.І.

/Files/images/пмб30.jpg

ІІ-ге місце:

«Квіти для мами» Голяк Ванеси вихованки гуртка «Образотвоче мистецтво» на базі Данилівськог НВК, керівник Дудаш М.І.

/Files/images/пмб31.jpg

ІІІ-тє місце:
«З святом дорога матусю» Берец Дарини вихованки гуртка «Образотвоче мистецтво» на базі Данилівськог НВК, керівник Дудаш М.І.

/Files/images/пмб32.jpg

У номінації художня та бісерна вишивки:
І категорія – діти 1-4 класів:
І-ше місце:
«Горобчик» Деяк Ганни вихованки гуртка «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб33.jpg

ІІ-ге місце:
«Подоляночка» Пацкан Євгенії вихованки гуртка «Народні умільці» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст.,керівник Макар О.І.

/Files/images/пмб34.jpg

ІІ-ге місце:
«Ангелочок» Данко Владислави вихованки гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Петраш С.М.

/Files/images/пмб35.jpg

Районний семінар педагогів-організаторів: «Колективно творчі справи як засіб формування особистості і колективу».

12 березня в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбувся семінар педагогів організаторів на тему: «Колективно творчі справи як засіб формування особистості і колективу». На семінарі було обговорено пункти: види КТС за характером провідної діяльності та їх педагогічні можливості; виховання інтересу до КТД, лідерських та організаторських якостей у старшокласників; колективно творчі справи у початковій школі.

/Files/images/семінар.jpg

Методистами Центру позашкільної роботи – Наталією Угляй та Ганною Федорюк надано методичну допомогу педагогам-організаторам.
На семінарі витупили педагоги-організатори з обміном досвіду по даній тематиці: Діана Кочей, педагог-організатор Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст..,

/Files/images/семінар0.jpg

Ганна Калинич, педагог-організатор Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/семінар00.jpg

Вікторія Томишин, педагог-організатор Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст,

/Files/images/семінар000.jpg

Тетяна Ковач, педагог-організатор Золотаревської ЗОШ І-ІІІ ст..

/Files/images/семінар0000.jpg

Підсумок обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка
«Охорона праці очима дітей»

У конкурсі приймали участь вихованці гуртків з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Хустського районного Центру позашкільної роботи.
На обласну виставку було представлено 18 учнівських робіт. Взяли участь гуртківці двох вікових груп (6-10 років та 11 - 14 років). Роботи вихованців оформлені згідно вимог. Гуртківці продемонстрували у своїх творах знання техніки безпеки.
При підведенні підсумків конкурсу журі визначили таких переможців, як:
І – ша група (6-10 років)
І місце:
- Кошиля Олександр Васильович, вихованець гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Попович Неля Степанівна) за роботу «Бережи своє життя»

/Files/images/оох.jpg

ІІІ місце:
- Шимон Руслан Віталійович, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Дудаш Михайло Михайлович) за роботу «Не користуйся випадковими пристроями або несправними драбинами»

/Files/images/оох1.jpg

ІІ – га група (11 - 14 років)
І місце
- Турзай Олександра Юріївна, вихованка гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Попович Неля Степанівна) за роботу «Щаслива сім'я якщо?»

/Files/images/оох2.jpg

ІІ місце:
- Дзябко Тетяна Юріївна, вихованка гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Бонь Олеся Василівна) за роботу «Зроби правильний вибір»

/Files/images/оох3.jpg

Переможці регіонального Відбіркового туру конкурсу будуть відзначені грамотами та нагородами під час урочистого святкування Дня охорони праці в Україні 28 квітня. Кращі малюнки розміщені на виставці конкурсних робіт в Управлінні Держпраці у Закарпатській області. Водночас роботи, що посіли призові місця, візьмуть участь у фіналі Всеукраїнського конкурсу.

Визначено переможців у мистецькому конкурсі від Державної фіскальної служби Закарпаття

Підбиті підсумки першого етапу ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу «Податкова абетка» та «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» обрало роботи, які змагатимуться за перемогу на всеукраїнському рівні.
Мистецького конкурсу «Податкова абетка» для учнів 1-4 класів та «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» – для учнів 5-9 класів.
За напрямом дитячої творчої образотворче мистецтво (малюнки) журі обрало таких переможців:
Податковасправа (1-4 класи)
ІІ місце – Іванна Ігнатко – 9 років, «Ловимо податки у казну» вихованець гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи, кер. Бонь О.В.;
/Files/images/Бонь.jpg

ІІ місце – Микола Ковач – 9 років, «Податкова абетка» вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи, кер. Дудаш М.І.;

/Files/images/Бонь1.jpg

Податковасправа (5-9 класи)
І місце– Ванесса Голяк – 12 років, «Податки для країни як водичка для життя» вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи, кер. Дудаш М.І.;

/Files/images/Бонь2.jpg

Податковасправа (5-9 класи):
ІІІ місце – Ганна Яким – 14 років, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» «Сплати податок, щоб на столі був достаток» Хустського районного Центр позашкільної роботи, кер. Федорюк Г.В.

/Files/images/Бонь3.jpg

Вітаємо переможців конкурсу і бажаємо успіху на фінальному етапі конкурсу, який відбудеться на базі Національного університету Державної фіскальної служби України у березні 2019 року. Разом з тим, висловлюємо щиру вдячність всім учасникам, їхнім вчителям та наставникам за виховання свідомого талановитого покоління.

"Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби" та "Податкова абетка"-2019 р.

Протягом січня та лютого 2019 року, в Хустському районному Центрі позашкільної роботи проводилась виставка-конкурс щодо участі у мистецькому конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Сьогодення та майбутнє податкової та митної служби" для 5-9 класів та "Податкова абетка" для 1-4 класів.
У конкурсі прийняли участь гуртки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Хустського районного Центру позашкільної роботи за такими номінаціями як: образотворче мистецтво (малюнки), декоративно-прикладне мистецтво (аплікація, колаж, вишивка, батик, бісероплетіння, художня різьба, ліплення) та комп’ютерна графіка.
Метою конкурсу є сприянню творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку, налагодження партнерських відносин між податківцями та майбутніми платниками податків та сприяти розвитку у дітей вміння висловлювати свою точку зору засобами художньої творчості.
На конкурс - виставку було представлено 38 учнівських робіт, які оформлені згідно вимог.
/Files/images/смп.jpg
Участь у конкурсі прийняти такі гуртки як:
Гурток "Народні промисли" керівник Попович Неля Степанівна представили на конкурс 5 робіт, а саме:

/Files/images/смп1.jpg

Гурток "Прикладні мистецтва" керівник Федорюк Ганна Василівна представили на конкурс 10 робіт, а саме:

/Files/images/смп2.jpg

Гуртки "Народні умільці" та "Народні промисли" керівник Макар Оксана Іванівна представили на конкурс 4 роботи, а саме:

/Files/images/смп3.jpg

Гурток "Прикладні мистецтва" керівник Петраш Світлана Михайлівна представили на конкурс 10 робіт, а саме:

/Files/images/смп4.jpg

Гурток "Образотворче мистецтво" керівник Дудаш Михайло Іванович представили на конкурс 2 роботи, а саме:

/Files/images/смп5.jpg

Гуртки "Прикладні мистецтва" та "Оригамі" керівник Павлюк Марина Анатоліївна представили на конкурс 3 роботи, а саме:

/Files/images/смп6.jpg

Гуртки "Народні промисли" та "Рукоділля" керівник Бонь Олеся Василівна представили на конкурс 3 роботи, а саме:

/Files/images/смп7.jpg

Усі 38 конкурсні робіти відправлені у ГУ ДФС (Головне Управління Державної Фіскальної Служби) у Закарпатській області м. Ужгород.

«Охорона праці очима дітей»

Щорічно напередодні 28 квітня з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у Хустському районному Центрі позашкільної роботи 12 лютого 2019 року пройшов районний конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».
У конкурсі приймали участь вихованці гуртків з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Хустського районного Центру позашкільної роботи.
На виставку було представлено 28 учнівських робіт. У конкурсі взяли участь гуртківці та учні трьох вікових груп. Роботи гуртківців, які були представлені на конкурсі оформлені згідно вимог. Учні показали вміння фантазувати, виконувати різні техніки щодо виготовлення даних робіт.
При підведенні підсумків конкурсу журі визначили таких переможців як:
У І – шій групі:

/Files/images/охр1.jpg

І- ші місця:
- Макар Сергій Сергійович, вихованець гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Макар Оксана Іванівна) за роботу «Не грайся з гострими предметами»

/Files/images/охр2.jpg

- Шимон Руслан Віталійович, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Дудаш Михайло Михайлович) за роботу «Не користуйся випадковими пристроями або несправними драбинами»

/Files/images/охр3.jpg

- Кошиля Олександр Васильович, вихованець гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Попович Неля Степанівна) за роботу «Бережи своє життя»

/Files/images/охр4.jpg

І – ша група, ІІ місце:
- Перец Оксана Юріївна, вихованка гуртка «Народні умільці» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Попович Неля Степанівна) за роботу «Дотримуйся правил»

/Files/images/охр5.jpg

- Петраш Андріана Іванівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Янгол охоронець буде закривати – будеш ти безпечно працювати»

/Files/images/охр6.jpg

- Ростока Іванна Андріївна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Павлюк Марина Анатоліївна) за роботу «Дбай про охорону праці!»

/Files/images/охр7.jpg

І – ша група, ІІІ місце:
- Вовканець Христина Романівна, вихованка гуртка «Народні умільці» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Макар Оксана Іванівна) за роботу «Інструктажний півень»

/Files/images/охр8.jpg

- Петраш Данієл Іванович, вихованець гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Безпечна праця батьків –щасливе майбутнє дітей»

/Files/images/охр9.jpg

- Мондич Іванна Михайлівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Федорюк Ганна Василівна) за роботу «Засоби безпеки»

/Files/images/охр10.jpg

У ІІ – гій групі

/Files/images/охр11.jpg

І-ші місця:
- Турзай Олександра Юріївна, вихованка гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Попович Неля Степанівна) за роботу «Щаслива сім'я якщо?»

/Files/images/охр12.jpg

- Гайович Денис Володимирович, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Дудаш Михайло Михайлович) за роботу «Небезпечно! Малі діти. Використовуй заглушки для розеток»

/Files/images/охр13.jpg

- Дзябко Тетяна Юріївна, вихованка гуртка «Народні промисли» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Бонь Олеся Василівна) за роботу «Зроби правильний вибір»

/Files/images/охр14.jpg

ІІ – га група, ІІ місце:
- Дудаш Дарья Михайлівна, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Дудаш Михайло Михайлович) за роботу «Не забувай вимикати газ! Небезпечно!»

/Files/images/охр15.jpg

- Пука Олена Юріївна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Охорона праці»

/Files/images/охр16.jpg

ІІ – га група, ІІІ місце:
- Мадай Мирослава Михайлівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Охорона праці –очима дітей»

/Files/images/охр17.jpg

- Ульянова Вероніка Вікторівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Засоби безпеки – збережуть життя»

/Files/images/охр18.jpg

ІІІ – тя група, І місце:
- Дівинець Неля Іванівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Бережи себе»

/Files/images/охр19.jpg

- Данко Аліна Іванівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи (кер. Петраш Світлана Михайлівна) за роботу «Де порядок - там безпека»

/Files/images/охр20.jpg

Усі роботи що посіли І, ІІ, та ІІІ місця у районі були відправлені до Управління Держпраці у Закарпатській області де не пізніше ніж 1 березня поточного року будуть підбиті підсумки. Переможців конкурсу нагородять відповідними дипломами та відзнаками.

Від лідера учнівського самоврядування – до активної особистості громадянина-патріота

Патріотичне виховання- це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне,

що любить і ненавидить людина, яка формується

(В. О. Сухомлинський).

12 лютого 2019 року, в Центрі позашкільної роботи відбулась зустріч лідерів районного учнівського самоврядування «Учнівська республіка» з афганцем Володимиром Михайловичем Ревть – педагог-організатор Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. Також на зустрічі були присутні методисти Центру позашкільної роботи Ганна Федорюк та Наталія Угляй – координатор учнівського самоврядування.

/Files/images/лус.jpg

/Files/images/лус1.jpg

Під час зустрічі лідери змогли поспілкуватись з представниками, які з натхненням змогли надали будь-яку інформацію. Ганна Федорюк розповіла про досвід з організації волонтерських заходів, як один з напрямків своєї діяльності. Окремим словом згадала про допомогу українським військовим – воїнам ООС (організація об’єднаних сил), участь у соціальних проектах і благодійних акціях, організацію патріотичних флеш-мобів тощо.

/Files/images/лус2.jpg

/Files/images/лус3.jpg

/Files/images/лус4.jpg

Володимир Ревть презентував історію з свого минулого…
У своєму зверненні до лідерів учнівського самоврядування районну афганець зазначив, що у минулому є позитивні сторони, але і сумні моменти. Згадуючи і розповідаючи про історію Афганістану, хвилиною мовчання було згадано ти, хто загинув в нечесному бою…

/Files/images/лус5.jpg

/Files/images/лус6.jpg

/Files/images/лус7.jpg

/Files/images/лус8.jpg

/Files/images/лус9.jpg

/Files/images/лус10.jpg

Учасниками збору було обговорено та визначено найбільш ефективні форми і методи роботи з учнівською молоддю, спрямовані на формування світогляду, моральних цінностей, утвердження патріотизму та духовності юного покоління. Зокрема, лідери зазначили, що для результатів у згуртуванні і активізації учнівського колективу, підвищенні соціальної активності юних громадян можна досягти, залучивши їх до соціальних проектів, благодійних акцій і волонтерського руху.
Координатор учнівського самоврядування Наталія Угляй наголосила, що 15 лютого відзначається 30-та річниця виведення військ з Афганістану тому запропонувала лідерам відзначити цю дату.
Загалом зустріч пройшла цікаво та повчально.

Колаж Центру позашкільної роботи до 100-річчя позашкілля

Позашкільна освіта – це маленький острівець дитинства. Діти різного віку, мають можливість займатися цікавими та корисними справами, отримуючи додаткові знання та вміння. Тому 07 лютого 2019р. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбулося засідання старостату органу учнівського самоврядування «Гуртківська рада» приурочено до 100-річчя позашкілля.

/Files/images/кцр.jpg

/Files/images/кцр1.jpg

На засіданні були присутні Світлана Петраш, заступник директора Центру позашкільної роботи та методисти Наталія Угляй і Ганна Федорюк, які підбили підсумок участі вихованців у різних заходах.

/Files/images/кцр2.jpg

Вихованці гуртків разом з кординаторм учнівського самоврядування Наталією Угляй підготували тапрезентовали «про життя своїх гуртків» у вигляді фото-колажу.

/Files/images/кцр3.jpg

/Files/images/кцр4.jpg

/Files/images/кцр5.jpg

/Files/images/кцр6.jpg

Учасники засідання трошки розважились різними вправами та іграми.

/Files/images/кцр8.jpg

/Files/images/кцр9.jpg

/Files/images/кцр10.jpg

/Files/images/кцр11.jpg

Під кінець засідання всі вихованці попрощались і зауважили, що позашкільна освіта допомагає здійснювати дитячі мрії ібажання.

Районний семінар педагогів-організаторів на тему:«Роль морально-правового виховання у формуванні світогляду школярів».

5 лютого 2019 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено семінар педагогів-організаторів на тему: «Роль морально-правового виховання у формуванні світогляду школярів».
1. Сутність, завдання та засоби морального виховання молодших школярів та старшокласників.
2. Формування загальнолюдських, моральних норм через залучення учнів до системи культурних цінностей.

3. Процес формування естетичної культури школярів. Зміст і методи естетичного виховання школярів, шляхом його вдосконалення.

Виступили на семінарі педагоги-організатори таких шкіл району:
Плешинець Т.І.-педагог-організатор Липчанської ЗОШ І-ІІІст.

/Files/images/рсп.jpg

Борщик Л.Ю.- педагог-організатор Заломської ЗОШ І-ІІ ст.

/Files/images/рсп1.jpg

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Серед них був і Ревть В.М.- педагог-організатор Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Знагоди такої події Володимир Ревть презентував для учкасників семінару історію з свого минулого…
Незважаючи на те, що Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, він залишається надзвичайно веселою, енергійною і життєрадісною людиною.

/Files/images/рсп2.jpg

«Знай і люби свій край» - 2019

Протягом січня 2019 року, в Хустському районному Центрі позашкільної роботи проводилась виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
У конкурсі приймали участь гуртки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Хустського районного Центру позашкільної роботи.
На виставку було представлено 55 учнівських робіт.
/Files/images/злс.jpg
У виставці-конкурсі взяли участь гуртківці за віковими категоріями та номінаціями. Роботи гуртківців, які були представлені на виставці оформлені згідно вимог. Учні показали вміння фантазувати, виконувати різні техніки щодо виготовлення даних робіт.
При підведенні підсумків виставки-конкурсу журі визначили переможців:
І – ша категорія, І місце
- Номінація: «Художня вишивка», «Веселе ведмежатко», Фалько Артем, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін.jpg

Номінація: «М’яка іграшка», «Ведмедик», Петраш Данієл, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін1.jpg

Номінація: «Виріб з тіста», «Україночка», Довганич Єкатерина, гурток «Народні умільці», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін2.jpg

- Номінація: «Паперопластика та оригамі», «Дикий світ», Химишинець Ганна, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін3.jpg

- Номінація: «Виріб з природного матеріалу», «Симфонія ниток», Кузьма Ярина, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін4.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Голубки», Макар Сергій, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін5.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Україночка», Довганич Анастасія, гурток «Народні умільці», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін6.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Сервіс», Перец Вікторія, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Попович Неля Степанівна;

/Files/images/зін7.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Ялиночка», Попович Ангеліна, гурток «Народні умільці», керівник гуртка Попович Неля Степанівна;

/Files/images/зін8.jpg

Номінація: «Інша техніка», «Сніговик», Перец Євген, гурток «Народні умільці», керівник гуртка Попович Неля Степанівна;

/Files/images/зін9.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Сувенір», Мондич Іванна, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін10.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Мати і дитя», Онофрей Наталія, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін11.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Квіти», Довгій Каріна, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Павлюк Марина Анатоліївна;

/Files/images/зін12.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Весняна ностальгія», Петраш Андріана, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін13.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Чудо ваза», Юскович Данієла, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін14.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Полотняна ваза», Росоха Людмила, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін15.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Ажурна ваза», Ігнатко Іванна, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін16.jpg

- Номінація: «Живопис», «Куточок мого краю», Дівинець Денис, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна.

/Files/images/зін17.jpg

І – ша категорія, ІІ місце
- Номінація: «Художня вишивка», «Шевченко», Молнар Софія, гурток «Народні умільці», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін18.jpg

- Номінація: «Паперова пластика та оригамі», «Мрійлива дівчина», Дубей Владислава, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна.

/Files/images/зін19.jpg

І – ша категорія, ІІІ місце
- Номінація «Інша техніка», «Сова», Галай Анастасія, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Павлюк Марина Анатоліївна.

/Files/images/зін20.jpg

ІІ – га категорія, І місце
- Номінація: «Гончарство та кераміка», «Дивоквіти», Дзяпко Тетяна, гурток «Народні промисли» керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін21.jpg

- Номінація: «В’язання спицями», «Дівчина з квітами», Дівинець Вікторія, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін22.jpg

- Номінація: «В’язання гачком», «Хустинка «Квітка», Паканич Євгенія, гурток «Рукоділля» керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін23.jpg

- Номінація: «Художня вишивка», «Мій янгол», Фалько Вадим, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін24.jpg

- Номінація: «Народна лялька», «Народна лялька», Онофрей Оксана, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін25.jpg

Номінація: «М’яка іграшка», «Лебеді», Покришка Богдана, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін26.jpg

- Номінація: «Писанкарство», «Писанка», Драгуська Олеся, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін27.jpg

- Номінація: «Виріб з тіста», «Моя Україна», Данко Владислава, «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін28.jpg

- Номінація: «Виріб з тіста», «Чарівні грона горобини», Малета Ірина, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін29.jpg

Номінація: «Декоративний розпис та народний живопис», «Моє місто», Густей Іванна, гурток «Образотворче мистецтво», керівник гуртка Дудаш Михайло Іванович;

/Files/images/зін30.jpg

- Номінація: «Паперопластика та оригамі», «Мир на Україні», Данко Аліна, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін31.jpg

- Номінація: «Паперопластика та оригамі», «Білі троянди», Куричка Наталія, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Макар Оксана Іванівна;

/Files/images/зін32.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Квіткова фантазія», Покришка Анюта, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Федорюк Ганна Василівна;

/Files/images/зін33.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Біла сакура», Дівинець Неля, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін34.jpg

-Номінація: «Інша техніка», «Колібрі», Мадай Мирослава, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Петраш Світлана Михайлівна;

/Files/images/зін35.jpg

- Номінація: «Графіка», «Зимовий ліс», Вовчок Антоніна, гурток «Народні промисли» керівник гуртка Бонь Олеся Василівна;

/Files/images/зін36.jpg

-Номінація: «Живопис», «Коляда у рідному селі», Дудаш Дарья, гурток «Образотворче мистецтво», керівник гуртка Дудаш Михайло Іванович;

/Files/images/зін37.jpg

ІІ – га категорія, ІІ місце
- Номінація: «Паперова пластика та оригамі», «Квітка щастя», Головко Галина, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Попович Неля Степанівна;

/Files/images/зін38.jpg

- Номінація: «Вироби з природного матеріалу», «Дерево бажань», Томишин Вікторія, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Попович Неля Степанівна.

/Files/images/зін39.jpg

ІІ – га категорія, ІІІ місце
- Номінація: «Художня вишивка», «Бджілка», Шоваг Іванна, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Павлюк Марина Анатоліївна;

/Files/images/зін40.jpg

-Номінація: «Паперова пластика та оригамі», «Виноградна лоза», Павлишинець Аліна, гурток «Народні промисли», керівник гуртка Попович Неля Степанівна;

/Files/images/зін41.jpg

- Номінація: «Вироби з природного матеріалу», «Сувенір», Литвин Юлія, гурток «Оригамі», керівник гуртка Павлюк Марина Анатоліївна;

/Files/images/зін42.jpg

- Номінація: «Інша техніка», «Квітуча орхідея», Горват Неля, гурток «Прикладні мистецтва», керівник гуртка Павлюк Марина Анатоліївна.

/Files/images/зін43.jpg

ІІІ – тя категорія, І місце
- Номінація: «Декоративний розпис та народний живопис», «Хата моя – біла хата», Андрусь Андріана, гурток «Образотворче мистецтво», керівник гуртка Дудаш Михайло Іванович.

/Files/images/зін44.jpg

Роботи переможців, які зайняли перші місця на районному конкурсі «Знай і люби свій край» з гуртків декоративо-ужиткового та образотворчого мистецтва Хустського районного Центру позашкільної роботи представити на обласну виставку-конкурс з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

«Новий рік дарує казку»

Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи також є традицією щороку проводити новорічне свято для гуртківців під час якого всі вихованці показують свої таланти.
Тож 29.12.2018 року дитячі щирі посмішки, очі з вогниками і метушливі рухи створювали атмосферу запального новорічного свята у Центрі позашкільної роботи під девізом «Новий рік дарує казку». В залі майоріли різнокольорові прикраси, все світилося вогниками, а зелена красуня нагадувала всім, що незабаром Новий рік подарує казку.
До привітального слова була запрошена директор Хустського районного Центру позашкільної роботи Антонюк Ганна Іванівна, яка привітала всіх з наступаючими новорічними святами та налаштувала гуртківців на вдалі виступи.

/Files/images/нд.jpg

На новорічне свято Хустського районного Центру позашкільної роботи також були запрошені гості, методисти Хустського РМК, а саме: Шеверя М.Й., Прокупцянич І.В., Кемінь О.М. та Попадинець В.Ю.

/Files/images/нд1.jpg

Розпочали свято гуртківці танцювального гуртка на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., (керівник Червеняк В.Й.) із запальним танцем «Хороший настрій»

/Files/images/нд2.jpg

/Files/images/нд3.jpg

З Різдвяними колядками та вітаннями святковий концерт продовжили гуртківці фольклорного та вокального гуртків на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковач К.В.)

/Files/images/нд4.jpg

З Новим роком усіх присутніх привітали вихованці гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Федорюк Г.В.)

/Files/images/нд5.jpg

Вихованці гуртків «Народні умільці» та «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Макар О.І.) в образі циганок заколядували та привітали усіх присутніх на святі.

/Files/images/нд6.jpg

Наші танцюристи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Червеняк В.Й.) продовжили нас розважати танцем «Его»

/Files/images/нд7.jpg

/Files/images/нд8.jpg

/Files/images/нд9.jpg

З новорічними привітаннями, колядками та цікавим дефіле мод у техніці паперопластика продемонстрували вихованці гуртків «Народні промисли» та «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Попович Н.Ст.)

/Files/images/нд10.jpg

Із сценкою «Фреймут на новорічному святі» зацікавили всіх вихованці гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., (керівник Петраш С.М.)

/Files/images/нд11.jpg

/Files/images/нд12.jpg

З ніжним танцем «Ангел» нас знову зачарували гуртківці танцювального гуртка на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., (керівник Червеняк В.Й.)

/Files/images/нд13.jpg

/Files/images/нд14.jpg

/Files/images/нд15.jpg

З Різдвяною колядкою до нас завітали гуртківці «Історики –краєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Губаль С.М.)

/Files/images/нд16.jpg

Сценку «Піп і йог слуга» продемонстрували гуртківці «Рукоділля» та «Народні промисли» на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бонь О.В.)

/Files/images/нд17.jpg

/Files/images/нд18.jpg

І знову на сцені закружляли вихованці танцювального гуртка на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Червеняк В.Й.) з новорічною композицією «Jinqle bells»

/Files/images/нд19.jpg

/Files/images/нд20.jpg

З новорічними привітаннями та Різдвяною колядою до нас завітали вихованці «Образотворчого» гуртка на базі Данилівького НВК, (керівник Дудаш М.І.)

/Files/images/нд21.jpg

З Різдвяною колядкою «Хай Ісус, мале дитя» нас порадували вихованці гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Монастирського НВК, (керівник Павлюк М.А.)
/Files/images/нд22.jpg
Звичайно найвеселіші, найприємніші хвилини - це вручення подарунків для вихованців Центру позашкільної роботи.

/Files/images/нд23.jpg

На завершення святкового новорічного дійства танцювальний гурток на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Червеняк В.Й.) порадували усім танець «Лялічка»

/Files/images/нд24.jpg

/Files/images/нд25.jpg

Дід Мороз та Снігурочка (вихованці фольклорного гуртка на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Ковач К.В.) влаштували дітям справжню Новорічну казку з іграми та новорічним хороводами біля ялинки.

/Files/images/нд26.jpg

/Files/images/нд27.jpg

Ведучі новорічного свята вихованці фольклорного гуртка на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковач К.В.)

/Files/images/нд28.jpg

Відповідальна за сценарій та святкове оформлення новорічного свята, методист Хустського районного Центру позашкільної роботи Федорюк Г.В.

/Files/images/нд29.jpg

Підсумки районного огляду музеїв при дошкільних,загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах ,які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України
станом 12.12.2018 р.

1. Кількість музеїв (всього): 13, з них у сільській місцевості: 13
З них:
- у дошкільних навчальних закладах;
- у загальноосвітніх навчальних закладах (школах-інтернатах, гімназіях, ліцеях, дитячих будинках): 12, 1 – народознавчий побут «Бабусина світлиця» на базі Н.Бистрівської гімназії
- у позашкільних навчальних закладах;
- у професійно-технічних навчальних закладах;
- у вищих навчальних закладах;
- у сільській місцевості;
2. Музеї за профілями:
2.1. Історичні: 1
З них:

- широкого історичного профілю

- військово-історичні
- історії освіти (навчального закладу)
- історико – краєзнавчий (краєзнавчий і патріотичний) на базі Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.
2.2. Археологічні
2.3. Краєзнавчі :8
- «Пам’яті вдячні нащадки» на базі Монастирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;
- Краєзнавчий на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- «Берегиня» на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- «Перлини рідного села» на базі Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- «Повернення із забуття» на базі Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- «Скриня минулого» на базі Кривського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;
- «Світлиця» на базі Заломської ЗОШ І-ІІ ст.;
- Краєзнавчий на базі Данилівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»
2.4. Природничі
2.5.Літературні: 1
музей літератури, фольклору та мистецтва (літературно – просвітницький) на базі Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ст.
2.6. Мистецькі
2.7. Етнографічні:2
етнографічний музей «Музей хліба» на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. та етнографічний музей «Відгомін літ» на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.
2.8. Технічні
2.9. Галузеві
2.10. Інші профілі
3. Приклади найбільш цікавого досвіду роботи музеїв.
Музей є осередком пошукової, краєзнавчої роботи в школі, сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідного дому, рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення, збереження та використання пам'яток матеріальної і духовної культури краю.
Протягом листопада проводився огляд музеїв при навчальних закладах Хустського району.
У районі зареєстровано 13 музеїв при навчальних закладах, а саме:
1. «Бабусина світлиця» (народознавчий побут)на базі Н.Бистрівської гімназії (керівник Тегза Ольга Василівна, вихователь). Музей створений 02 вересня 1999р., № 32, від 02.09.1999 року .Складається з 1 кімнати загальною площею 24 м2 та нараховує 276 експонатів, з них основного фонду – 237. Він складається з таких розділів:
· «Світлиця»;
· «Знаряддя праці»;
· «Народний одяг»;
· «Декоративно-ужиткове мистецтво в побуті»;
· «Українська народна вишивка»;
· «Художня експозиція місцевих митців-аматорів».
На базі музею проводяться екскурсії, виставки, навчальні заняття, а саме: 15 екскурсій, 10навчальних занять, 5виставок, а саме: проведено зустріч з відомими людьми нашого краю: місцевою поетесою Куриця Ярославою Юрїівною та майстринею-вишивальницею Тегза Ольгою. В музеї також проводяться Шевченківські дні, музейні експонати використовуються для проведення шкільних свят.
Але найбільш цікавим є проведення театралізованих вистав. Кожного року ми планується якесь театралізоване свято. Ми відтворили обряд Стрітення, масляної, виступали з вертепом, провели Великоднє свято, в гості до нас приходив святий Миколай.

/Files/images/мз.jpg

/Files/images/мз1.jpg

Наявність документації: інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, план роботи, облік проведення екскурсії і масових заходів, план на рік, статут, наказ про створення музею. Створена рада музею у складі з 7 осіб.
2. Історико-краєзнавчий (краєзнавчий і патріотичний) на базіБерезівської ЗОШ І-ІІІ ст., музей заснований у вересні 1964 року, відповідно наказу №69 від 22.10.1976 року музей почав працювати на базі школи (керівник Андріянова Марина Іванівна, вчитель географії). Музей знаходиться в окремій будівлі площею 32,2 м2. Він нараховує 379 експонатів, з них основного фонду – 379, які знаходяться в закритих стелажах, вітринах.
Складається з розділів:
· 1.« Куток Бойової слави»;
· 2.«Історико - краєзнавчі матеріали с. Березова»;
· 3.«Старовинні та побутові речі»;
· 4.«Вишивані рушники та скатертини»;
· 5.«Старовинний одяг»;
· 6.«Вівчарські предмети».
Документація:книга відвідування,інвентарна книга,план роботи, статут, наказ про створення музею, акти прийому та передачі експонатів та інші. На базі музею проводяться екскурсії для учнів (40), вчителів району (5), масові заходи (10). Рада музею складається з 5 осіб та є опікунська рада з 4 осіб.

/Files/images/мз2.jpg

/Files/images/мз3.jpg

3. «Пам’яті вдячні нащадки» (краєзнавчий) на базі Монастирецького НВК « ЗОШ І – ІІІ ступенів. – ДНЗ» (керівник Яцкова Вікторія Василівна, асистент вчителя інклюзивного навчання). Заснований в 1992 році, наказ № 47-а від 05.10.1992р. Музей складається з однієї кімнати загальної площі 38,5 м 2., в якому нараховується 1033 експонати, з них основного фонду – 601.
Музей складається з розділів:
· «Знаряддя праці» ;
· «Світлиця»;
· «Предмети побуту»;
· «Одяг (50-60 рр. ХІХ ст.)»;
· «Документи»;
· «Монети»;
· «Куточок освіти»;
· «Куточок «Бойової слави»;
· «Куточок хліба».
Музей має таку документацію: статут, інвентарну книгу, книгу обліку відвідувачів, проведення екскурсій та масових заходів, плану роботи музею, тематико-експозиційний план.
На базі музею працює рада, яка складається з 8 чоловік та опікунської ради, її кількісний та персональний склад 7 чоловік. На базі музею було проведено екскурсії, виховні та навчальні заняття, а саме: 47 екскурсій, 19 виховних занять, 31 навчальне заняття. У липні 2008 року краєзнавчому музею присвоєно звання «Зразковий музей».
Пошукова робота шкільного краєзнавчого музею „Пам’яті вдячні нащадки ” Монастирецького НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ » ( керівник Яцкова Вікторія Василівна) спрямовувалася над доповненням експонатів у куточку освіти, створено літопис школи, в якому зібрано матеріали про вчителів Монастирецького НВК, колишніх директорів, сучасні шкільні події.

/Files/images/мз4.jpg

Краєзнавча робота музею стає тим живильним середовищем, в якому успішно розвиваються міжособистісні відносини. Активно займаючись пошуком, діти втягують у роботу по збору експонатів своїх батьків, дідусів і бабусь. У результаті відбувається об'єднання дітей і дорослих, зближення сельчан різних поколінь, зміцнюються відносини між сім'єю і школою.
У 2014 році учениця 9-Б класу Малета Ганна доповнила куточок "Бойової слави" фотографіями, біографією воїна - афганця нашого села Малети Михайла та взяла участь у конкурсі мультимедійних проектів “Врятувати від забуття”. Продовжуючи пошукову роботу та доповнюючи експозицію «Куточок бойової слави» новими матеріалами, ми відвідали ветеранів Другої світової війни: Вовчка Миколу Миколайовича та Антоня Івана Павловича. Проведено уроки пам'яті, зібрано медалі, біографії ветеранів.

/Files/images/мз5.jpg

/Files/images/мз6.jpg

Протягом тижня учні школи відвідували музей, для них проводилися екскурсії на тему: «70 років Перемозі над фашизмом».

/Files/images/мз7.jpg

/Files/images/мз8.jpg

Музей – це живий організм, який живе своїм власним життям, відповідаючи викликам часу, змінюючись та постійно оновлюючись.
4. Краєзнавчий на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Пацкан Світлана Михайлівна, вчитель біології та образотворчого мистецтва). Цей музей заснований 01.10.1997 року, наказ №14 від 01.10.1997 року. Він складається з однієї кімнати площею 40 м2, в якому є 1067 експонатів, основний фонд – 760 експонатів. Музей складається з розділів:
- «Світлиця»;
- «Речі побутового вжитку»;
- «Покуття»;
- «Скарбниця духовності»;
- «Збережемо пам'ять про подвиг»;
- «Декоративно-прикладні мистецтва»;
- «Нумізмат»;
- «Територія гідності».
Він має документацію, а саме: план роботи музею, інвентарну книгу, статут музею, книгу обліку відвідувачів, книгу проведення екскурсій, тематико-експозиційний план.
Ведеться пошуково-дослідницька робота музею: уроки (18), виховні години (10), позакласні заходи (5), екскурсії (28), зустрічі (2), виставки (2) та заняття гуртків: краєзнавчого, туристсько-краєзнавчого, “Майстриня”, “Прикладні мистецтва”.. Зараз музей є значним центром краєзнавчої роботи.

/Files/images/мз9.jpg

/Files/images/мз10.jpg

Краєзнавчий музей у 2017 році був відзначений одним із кращих у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв навчальних закладів “Край, в якому я живу” із змістовною екскурсією на тему: “Розвиток освіти в селі Золотареві”
Робота краєзнавчого музею при Золотарівській ЗОШІ-ПІ ступенів не зупиниться на досягнутому. Є ряд запланованих пошуково-дослідницьких робіт, до яких повинні залучатися учні, вчителі та жителі села: організація екологічної стежки до Золотої криниці, розширення експозиції «Джерела духовності» про життєвий і творчий шлях Василя Довговича та інших видатних діячів села і краю
На базі музею також працює рада музею з 6 чоловік та опікунська рада – 3 чоловік. У квітні 2011 року краєзнавчому музею присвоєно звання «Зразковий музей».
5. «Берегиня» (краєзнавчий) на базі Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.створений 01.10.1988р., відповідно наказу № 4 від 12.08.2002 року музей почав працювати на базі навчального закладу (керівник Федько Мар'яна Миронівна, вчитель образотворчого мистецтва). Музей нараховує 5кімнат, в яких є 1090 експонатів, основний фонд -1020. Він складається з розділів:
- літературне краєзнавство,
- кімната старожитності,
- світлиця,
- кімната Бойової Слави,
- кімната казки.
Документація музею: статут, план роботи музею, інвентарна книга, книга відгуків та пропозицій, книга обліку проведення екскурсій, масових заходів, акти прийому-видачі експонатів.
На базі проводиться просвітницька робота: екскурсії для учнів школи, вчителів району, масові заходи, виховні години. Тут працює рада музею у складі якої 7 чоловік.
Відповідно постанови колегії управління культури облдержадміністрації від 13.02.2007 року краєзнавчому музею присвоєно звання «Народний».
Значне місце в роботі краєзнавчого музею «Берегиня»Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.займає дослідження і написання історії школи. Учні збирають матеріал про час відкриття школи, відомості про його керівників, вчителів та випускників, збирають фотографії про цікаві події з життя школи. Протягом року буде оформлено нову експозицію «Історія школи села Горінчева. Значну роботу музей проводить по патріотичному вихованню. Це заходи до святкування «Великої перемоги», річниці виведення військ з Афганістану, вшанування пам’яті «Небесної Сотні», Дня Українського козацтва. Щороку проводяться дні пам’яті до дня Чорнобильської трагедії.

/Files/images/мз11.jpg

/Files/images/мз12.jpg

6. «Перлини рідного села» (краєзнавчий, етнографічний) на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІст., який створений 1991року, наказ № 23 від 10.12.1991 року, керівник Драгуська Ольга Василівна - вчитель образотворчого мистецтва та початкових класів. Музей складається з кімнати площею 48 м2, в якій нараховується 950 експонатів, з них основного фонду – 600. Складається з розділів, а саме:
- моє рідне Нижнє Селище;
- речі побуту та вжитку;
- вишивка рідного села;
- господарський ременент;
- одяг – 50-60 років;
- народні свята односельців;
- фоторепортажі;
- наша шкільна родина;
- «Вони перемогли війну»;
- скарби мого народу;
- весільні обряди;
- посуд;
- народні звичаї та обряди жителів села Нижнього селища;
- «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»;
- місце для особистий роздумів і молитв;
- Світоч українського народу;
- творчий портрет обдарованих людей;

- Герої не вмирають.

Протягом року проводиться просвітницька робота, а саме: 15-20 екскурсій за рік, 7-8 ранків, 5-6 вечорів. Зустрічі, виховні години, конкурси колядки.
Конкурс колядок, Селиські піроскуби

/Files/images/мз13.png

/Files/images/мз14.png

Свято вишиванки, зустріч з односельчанкою із Швейцарії

/Files/images/мз15.png

/Files/images/мз17.png

Рада музею займається великою пошуковою роботою про героїв Небесної сотні. Матеріал зібрано в папки. Зроблений стенд «Небесна сотня».

/Files/images/мз18.png

/Files/images/мз19.png

Наявність документації музею: статут, інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, плани масових заходів, план роботи музею, план проведення екскурсій, накази, уніфікований паспорт музею.
В організаційній роботі музею бере участь рада музею, яка складається з 7 чоловік. У липні 2008 року музею присвоєно звання «Зразковий музей».Відповідно постанови колегії управління культури облдержадміністрації та президії обкому профспілки працівників культури м. Ужгород від 13.04.2009 року краєзнавчому музеї присвоєно звання «Народний».
7. «Повернення із забуття» (краєзнавчий) на базі Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Чепка Віталія Юріївна, вчитель історії основ правознавства, громадянської освіти, музичного мистецтва.
Музей відкритий у 2006 році відповідно наказу № 42 від 01.09.2006 року. Музей має одну кімнату площею 30 м2,в ньому є 385 експонатів, з них основного фонду –360.
Тут знаходяться такі розділи:
· «Старовинний одяг»;
· «Давні знаряддя праці і побуту»,
· «Інтер’єр хати»;
· «Народна вишивка»;
· «Ткацькі вироби»;
· «Давні гроші»;
· «Герої Небесної Сотні»;
· «Атрибути народних і релігійних святкувань»;
· «Давні книги»;
· «Літературне Закарпаття»;
· «Етнографія та фольклор»;
· «Вічна слава героям. Ми низько вклоняємось їм!» присвячений рокам Другої світової війни».
В музеї проводиться: екскурсії (24), учбових занять (14), масових заходів (12), виставок (10) - за 3 роки.
Наявність документації музею: статут, інвентарна книга, книга відгуків, план роботи на рік, тематико-експозиційний план, наказ про створення музею. В музеї є рада музею (7 осіб). У квітні 2011 року музею присвоєно звання «Зразковий музей».
У Стеблівці функціонує Громадська організація збереження агробіорізноманіття Карпатських гір. У діяльності цієї організації, засновниками якої є громадяни Німеччини, бере участь молодь з різних куточків світу. Це волонтери з тієї ж Німеччини, Нової Зеландії, Казахстану, Угорщини, Канади, США та інших країн. Їм дуже цікаво якомога більше дізнатися про наш край. Саме у цьому допомогти їм взялася учнівська молодь нашої школи. Оскільки в школі працює краєзнавчий музей «Повернення із забуття», то майже всі гості Громадської організації запрошуються сюди на екскурсію
Пріоритетного значення набуває проведення тематичних уроків, годин спілкування, лекцій, бесід, позакласних заходів, присвячених пам’яті Героїв Небесної Сотні, та активізація національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді
Заняття, присвячене подіям революції Гідності

/Files/images/мз20.jpg

/Files/images/мз21.jpg

У музеї проходять тематичні заняття з історії, літератури, гурткова робота. Періодично проводяться різнотематичні виставки, заняття, відтворення звичаїв та обрядів. Так, гуртківцями та зацікавленими людьми на базі музею було відтворено один, на жаль, із загублених обрядів – виготовлення весільного «курагова».

/Files/images/мз22.jpg

/Files/images/мз23.jpg

/Files/images/мз24.jpg

Також ми є активними учасниками Фольклорного фестивалю «Салдобоський танець».

/Files/images/мз25.jpg

8.«Скриня минулого» (краєзнавчий) на базі Кривського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. –ДНЗ» (керівник. Медьєші Діана Йосипівна, вчитель історії). Створений в 2007 році наказом №69.Музей складається з однієї кімнати,площею 47 м2. Фонд музею складає 205 експонатів, з них основного фонду – 205. Він складається з експозиційних розділів:
· «Давні знаряддя праці і побуту»;
· «Вишивка кривських рукодільниць»;
· «Ткацькі вироби»;
· «Інтер'єр хати»;
· «Куток бойової слави»;
· «Історія села».
В музеї наявна документація, а саме: статут, інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, проведення екскурсій, масових заходів, план роботи (перспективний), наказ про створення музею, книга відгуків, акти прийому та передачі експонатів. Рада музею складається з 6 осіб, опікунська рада з 4 осіб.
Краєзнавчий музей «Скриня минулого» Кривського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» (кер. Медьєші Діана Йосипівна) - то справжня духовна світлиця. За час її існування тут побувало сотні людей: вельми відомих і менше знаних, старших і молодших, тих хто хоче збагатити свій розум і душу.
Навесні цього року до них завітала делегація учнів з Коломиї. Діти із захопленням слухали екскурсоводів, задавали питання, цікавились історією села Крива. Роздивлялись давні знаряддя праці та побуту і охоче фотографувались.
Зустрічали гостей- директор Кривсього НВК Грицак О.І. та начальник відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА Русин П.П.

/Files/images/мз26.jpg

/Files/images/мз27.jpg

Саме через систему діяльності музею здійснюється необмежений виховний вплив на учнів. На базі музею проводяться різні виховні заходи, вечори, ранки, відроджуються стародавні традиції:

«Андріївські вечорниці» «Сватання Марійки»

/Files/images/мз28.jpg

/Files/images/мз29.jpg

Учні школи, які беруть активну участь в житті музею навідалась до Яцури Терезії односельчанки, яка у свої 80 неймовірно вишиває.

/Files/images/мз30.png

9. Краєзнавчий музей на базі Заломської ЗОШ І-ІІ ст.(керівник Мигалко Марія Іванівна, бібліотекар). Музей створений в 12.01.2009 року наказ № 8 від 12.01.2009 р. Він займає 1 кімнату з площею 22 м2. В музеї є 157 експонатів, з них основного фонду – 157. Він складається з таких розділів:
· «Старовинний одяг»;
· «Предмети побуту»;
· «Посуд»;
· «Предмети домашнього вжитку»;
· «Народна вишивка».
На базі музею проводилась така просвітницька робота: кскурсії (42), уроків (9), виховних заходів (8), засіданняучкому (24).
Велику увагу краєзнавці приділяють висвітленню так званих «білих плям» історії, пов’язаних з колективізацією, голодомором, репресіями…

/Files/images/мз31.jpg

/Files/images/мз32.jpg

Проводився цікавий захід «Наша школа».

/Files/images/мз33.jpg

/Files/images/мз34.jpg

Наявність документації музею: статут, наказ про створення музею, інвентарна книга, книга відгуків, книга обліку відвідувачів, книга проведення екскурсій, книга масових заходів, план роботиперспективний та річний, тематико – експозиційний план. Рада музею складається з 4 осіб та є опікунська рада з 5 осіб.
10. Краєзнавчий музей на базі Данилівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. –ДНЗ» (керівник Шимон Віталія Іванівна, вчитель історії). Музей створений в 01. 09.2008 року, відповідно наказу №117а від 05.06.2008 року. Він займає 1 кімнату з площею 26 м2. в музеї є 741 експонат з них основного фонду – 698. Він складається з таких розділів:
· «Знаряддя праці»;
· «Світлиця;
· «Предмети побуту»;
· «Одяг 50-60 років ХІХ ст.»;
· «Документи»;
· «Монети»;
· «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємось їм»;
· «Наш біль і наша гордість. Герої невмирають».
В музеї проводиться:екскурсії для учнів школи, вчителів, виховні заняття, навчальні заняття, а саме: 28 екскурсій для учнів школи, вчителів, 20 виховних занять, 21 навчальне заняття.

/Files/images/мз35.jpg

/Files/images/мз36.jpg

Музей охоче відвідують учні інших шкіл, учителі, гості з різних куточків України, жителі села і району.Музей відвідують багато гостей з Польщі, Словаччини, Росії, Чехії.

/Files/images/мз37.jpg

/Files/images/мз38.jpg

В музеї наявна документація: статут, інвентарна книга, книга відгуків, книга обліку відвідувачів, книга проведення екскурсій, книга масових заходів, план роботи, тематико-експозиційний план, статут. Рада музею складається з 5 осіб та є опікунська рада з 4 осіб.
11. Музей літератури, фольклору та мистецтв (літературно - просвітницький)на базі Копашнівської ЗОШ І-ІІІст. (керівник Гангур Надія Іллівна, вчитель української мови та літератури). Створений 04 вересня 2005 року відповідно наказу №3 від 04.09.2005 року. Музей складається з 1 кімнати площею 105 м2, тут є 3620 + 1610 експонатів+газетних вирізок, з них основного фонду – 3620. Він складається з експозиційних розділів:
· Книги Івана Ханти;
· Статті Івана Ханти опубліковані в книгах,збірниках,журналах;
· Літе-ра про життя і творчість І.Хланти;
· Подаровані книги І.Хланті книги з автографами;
· Фольклорні та фольклористичні видання Закарпаття;
· Про Карпатську Україну;
· Літературна Хустина;
· Книга уродженців Хустщини;
· Літературна Ужгородщина;
· Літер-на Мукачивщина;
· .Літер.-на Перечинщина;
· Літер.-на Рахівщина;
· Літер.-на Тячівщина;
· .Літер.-на Виноградівщина;
· .Літер.-на Воловеччина;
· Літер.-на Іршавщина;
· Літературна Міжгірщина.
Наявність документації: статут, наказ про створення музею, інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, проведення екскурсій, масових заходів, план роботи (річний). Є рада музею, у складі 6 осіб та опікунська рада з 7 осіб. Характер просвітницької роботи: 39 екскурсій, 33 навчальних занять, масових заходів – 32.
Особливо цікаві, незабутні зустрічі відбулися з українським поетом із Румунії Павлом Романюком, головою союзу русинів-українців села Нове Орахове (Сербія) Михайлом Еделінські, письменником зі Східної Словаччини Юрієм Бачею, головою союзу українців Румунії Степаном Бучутою, зі студентами та викладачами ліцею з м. Познань (Польща), доктором богослов’я із міста Сігет (Румунія) Миколою Лауруком та ін.

/Files/images/мз39.jpg

/Files/images/мз40.jpg

Незабутні враження залишив у книзі відгуків Голова ВУТЛ, член НСПУ Василь Мулеса. Він говорив: «Дорога щаслива привела мене в чарівне село Копашново! 17.05.2017р».

/Files/images/мз41.jpg

Цікавою була зустріч учнів школи з учасником АТО Михайлом Йосиповичем Опаленик та волонтерами Людмили Іванівни Бучок та Ольгою Козак дочкою відомого Закарпатського письменника Івана Козака.

/Files/images/мз42.jpg

25 вересня 2018 року відвідали музей літературно-мистецьке об’єдна-ння «Верховинська плеяда» та Всеукраїнського літературного об’єднання «Письменники Бойківщини».

/Files/images/мз43.jpg

25.07.2008 р. музею присвоєно звання «Зразковий музей».Відповідно постанови колегії управління культури облдержадміністрації від 08.10.2013 року краєзнавчому музеї присвоєно звання «Народний».
12.«Відгомін літ» (етнографічний) на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Соймик Діана Володимирівна, вчитель англійської мови). Музей створений 21 жовтня 2004 року, згідно наказу №35 «а» від 20.10.2004 року .Складається з 1 кімнати площею 54 м2, 603 експонати, з них основного фонду – 603. В ньому знаходиться експозиційні розділи:
· «Старовинна кімната « 19 ст.»;
· «Приклади й устаткування»;
· «Народна вишивка»;
· «Народні промисли з гончарства»;
· «Старовинний одяг і взуття»;
· «Землеробська сільськогосподарська техніка»;
· «Нумізматика»;
· «Відділ наочних посібників»;
· «Вічна слава героям»;
· «Творчість учнів»;
· «Писанкарство»;
· «Звичаї та обряди».
З учнями школи було проведено 30 екскурсій, 15 навчально-виховних заходів. Наявна документація: статут, інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, проведення екскурсій, масових заходів, плани роботи-перспективний та поточний.
«Екскурсія до дня вишиванки» «Святе, як хліб моє село».

/Files/images/мз44.jpg

/Files/images/мз45.jpg

Семінар РМО

/Files/images/мз46.jpg

/Files/images/мз47.jpg

При музеї діє рада музею в кількості 10-ти осіб та опікунська рада, яка складається з 5 осіб. У липні 2008 року музею присвоєно звання «Зразковий музей».
13. «Музей хліба» на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Русанюк Тетяна Михайлівна, соціальний педагог). Музей створений 18.11. 2013 року відповідно наказу №78 від 18.11.2013 року. Він займає три кімнати з площею 75 м2. в музеї є 324 експонати, з них основного фонду – 316. Він складається з таких розділів:
· «Знаряддя праці»;
· «Види зерна»;

· «Світлиця»;

· «Види хлібних виробів»;
· «Предмети побуту»;
· «Одяг 50-60 років ХІХ ст.
В музеї проводиться:екскурсії для учнів школи, вчителів, виховні заняття, уроки історії та української літератури на базі «Музею Хліба». Проведено - 24 екскурсії, 2 виставки, уроки історії та української літератури, 2 відкриті виховні години. Наявність документації музею: статут, наказ про створення музею, інвентарна книга, книга відгуків, книга обліку відвідувачів, проведення екскурсій, масових заходів, план роботи, тематико-експозиційний план. Рада музею складається з 5 осіб. На основі районного огляду музеїв подано документи на присвоєння «Музею хліба» звання «Зразковий музей».
Робота, що проводиться в етнографічного музею «Музей хліба» позитивно впливає на розвиток учнівської свідомості і сприяє самоусвідомленню, самоствердженню й самореалізації особистості, вчить любити свою землю, виховувати любов до хліба, до людської праці;
Пошукова робота допомагає краще знати історію рідного краю, вивчати теперішнє і майбутнє нашого народу, вчитись працювати і працювати на благо Вітчизни, рости гідними патріотами своєї держави.На базі музею проводяться екскурсії, виставки, уроки історії та української літератури, відкриті виховні години.

/Files/images/мз49.jpg

/Files/images/мз50.jpg

/Files/images/мз51.jpg

/Files/images/мз52.jpg

/Files/images/мз53.jpg

Робота, що проводиться в музеях позитивно впливає на розвиток учнівської свідомості і сприяє самоусвідомленню, самоствердженню й самореалізації особистості. Пошукова робота допомагає краще знати історію рідного краю, вивчати теперішнє і майбутнє нашого народу, вчитись працювати і працювати на благо Вітчизни, рости гідними патріотами своєї Держави.
Тому в багатьох школах створені куточки,виставки зібраних старовинних речей побуту, елементи одягу, старовинні вишивки, ікони та елементи давнього інтер’єру.
Посилився зв’язок музеїв з державними музеями, громадськими організаціями, науковцями вищих навчальних закладів.

«Шкільний булінг»
Круглий стіл лідерів учнівського самоврядування Хустського району.

Якщо ти байдужий до страждань інших,
ти не заслуговуєш називатися людиною. (Сааді)

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано соціальною проблемою.
Явище булінгу надзвичайно поширене у сучасній школі, педагоги багато роблять для того, щоб запобігати знущанню та своєчасно усувати його, але цю проблему іноді замовчують, не афішують випадки знущань, її не прийнято обговорювати. За таких умов проблема не усувається, навпаки, вона набуває більших обсягів і жорстокіших проявів.
З такою проблемою вирішили боротись лідери учнівського самоврядування Хустського району, тому 11 грудня 2018р в Центрі позашкільної роботи відбувся круглий стіл з лідерами районного органу учнівського самоврядування «Учнівська республіка» та координатор учнівського самоврядування Наталія Угляй, методист Центру позашкільної роботи. На засідання обговорювались різноманітні питання про «Шкільний булінг», як голобальну проблему між однолітками.
Для більш ширшого поняття, координатором учнівського самоврядування, Наталією Угляй, надана інформація про дану проблему – характеристика про булінг, мотивація до білінгу, структура булінгу та форма агресивної поведінки булера.
Лідерами учнівського самоврядування обговорено про методи запобігання та профілактика випадків шкільного насильства. При обговоренні даної проблеми, виявилось, що учні, які є спостерігачем та жертвою, часто не мають можливості і не знають до кого можна звернутись. Найважливішим завданням для лідерів та координатора самоврядування – припинити жорстоке ставлення до дитини, що неминуче призводить до низки руйнівних наслідків та надати координати установи чи організацій до яких можна звернутись у випадку насильницьких дій або булінгу.
Наступним кроком для обговорення – профілактика булінгу з хуліганами навчального закладу. Вона передбачає роботу за наступними напрямками:
1. Ознайомлення учнів шкіл з негативним поняттям «булінг», «третирування», «цькування» з огляду на розуміння проблеми насильства над дітьми та його видами.
2. Проведення бесід з підлітками (учнями) з метою профілактики булінгу.
3. Просвітницька робота Міністерств охорони здоров’я «Школа лідер» та «Превентивно-правова робота», серед учнів щодо попередження насильства та цькування з використанням різних форм роботи превентивного напрямку. Найбільш поширеною та дієвою формою роботи – бесіда та зустріч з правоохоронними органами.
4. Проведення конкурсів соціальної реклами та інформаційних буклетів з проблем профілактики негативних тенденцій у молодіжному середовищі.
Найважливішим для лідерів самоврядування – це допомога жертвам білугу. Тому для застереження та подолання проблеми, лідерами учнівського самоврядування, розроблено «Пам’ятку для школяра!»
Засідання пройшло виснажливим але дієвим.

/Files/images/б.jpg

/Files/images/б1.jpg

/Files/images/б2.jpg

/Files/images/б3.jpg

/Files/images/б4.jpg

/Files/images/б5.jpg

/Files/images/б6.jpg

/Files/images/б7.jpg

/Files/images/б8.jpg

/Files/images/б9.jpg

/Files/images/б10.jpg

Благодійна акція
«Привітай солдата зі святом»

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей та учнівської молоді.
Події останніх місяців дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Це є свідченням системної виховної роботи педагогічних колективів навчальних закладів.
Тому, з метою підтримки воїнів антитерористичної операції (зараз - операції об’єднаних сил) формування громадської й соціальної активності дітей та учнівської молоді, розвитку в них почуття милосердя, толерантності, колективізму вже третій рік поспіль освітяни Хустського району організовують благодійні акції: у 2016 році проходила благодійна акція „Підтримай Героя”, у 2017 - „Великодній кошик для солдата”.
В цьому році за ініціативи начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Русина П.П., головного спеціаліста Антал Л.Д., заступників директорів з виховної роботи, педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти району та керівників гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи з 20 по 30 листопада організували і провели в благодійну акцію „Привітай солдата зі святом”, приурочену до Дня Збройних Сил України та Новорічних і Різдвяних свят, координатором якої призначели Хустський районний Центр позашкільної роботи (директор Антонюк Г.І.)
Важливу допомогу в організації проведення акції надала волонтер Надія Володимирівна Бузіна (Мальцева) та методист Хустського районного Центру позашкільної роботи Ганна Василівна Федорюк. Приємно відмітити, що до акції приєдналися і батьківські колективи, органи місцевого самоврядування, громадськість населення.
У рамках проведення благодійної акції „Привітай солдата зі святом” були організувані ярмарки, благодійні концерти, патріотичні акції, тощо. При проведенні заходів зібрані продукти харчування (кава, лимони, вода, консервовані овочі, фрукти, сухе тісто, солодощі…)

/Files/images/бл.jpg

/Files/images/бл1.jpg

/Files/images/бл2.jpg

А до Дня Святого Миколая зібрано104 подарункові пакунки (іграшки, солодощі, фрукти) для дітей, які проживають у зоні антитерористичних операції.

/Files/images/бл19.jpg

/Files/images/бл3.jpg

Також в рамках цієї благодійної справи було зібрано чималу суму грошей (37500 грн.), на які придбані найнеобхідніші речі Закарпатським воїнам 128-ї гірсько-піхотної бригади які зараз на Сході України, а саме: медикаменти, засоби гігієни, одіяла (3 шт.), вологі серветки (60 упаковок), шерстяні шкарпетки (10 пар), термошкарпетки (4 блоки), тепле взуття (21-а пара, кава (3 блоки), рукавиці, сигарети тощо.

/Files/images/бл4.jpg

/Files/images/бл5.jpg

/Files/images/бл6.jpg

Окрім того активну участь у акції взяли керівники гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи разом з гуртківцями виготовили сувеніри, браслети, листівки, малюнки, плакати, а саме: гуртки «Народні умільці» та «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Макар О.І. (32 сувеніри та 1 плакат)

/Files/images/бл7.jpg

/Files/images/бл8.jpg

/Files/images/бл9.jpg

Гуртки «Вокальний» та «Фольклорний» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ковач К.В.(14 сердечок, 19 ангелів, 7 малюнків)

/Files/images/бл11.jpg

Гурток «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК, керівник Дудаш М.І.(16 малюнків)

/Files/images/бл12.jpg

Гурток «Народні промисли» та «Народні умільці» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Попович Н.Ст.(4 листівки, 11 малюнків,15 браслетів, 18 сердечок, 22 ангели-охоронці)

/Files/images/бл13.jpg

Гурток «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Федорюк Г.В.( 13 голубів-оберегів, 13 сердечок, 17 браслетів, 6 ангелів- оберегів, 2 малюнки, 3 листівки)

/Files/images/бл14.jpg

Гурток «Оригамі» та «Прикладні мистецтва» на базі Монастирецького НВК, керівник Павлюк М.А.(12 ангелів, 10 сердечок, 2 медалі, 2 квіти, 1 малюнок)

/Files/images/бл15.jpg

Гурток «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Петраш С.М.(11 голубів, 10 ангелів, 10 листівок, 6 лебедів, 8 оберегів)

/Files/images/бл16.jpg

Гурток «Історики –краєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Губаль С.М.(3 малюнки)

/Files/images/бл17.jpg

Хустський районний Центр позашкільної роботи щиро дякує всім, хто взяв участь в благодійній акції„Привітай солдата зі святом”, і всім хто заради суспільного добра, намагаються своїми благородними вчинками змінити життя на краще.
Разом ми сила!

Районний семінар педагогів-організаторів на тему:«Підвищення педагогічної майстерності педагогів-організаторів – ефективний засіб удосконалення виховного процесу в школі»

4 грудня 2018 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено семінар педагогів-організаторів на тему: «Підвищення педагогічної майстерності педагогів-організаторів – ефективний засіб удосконалення виховного процесу в школі».

/Files/images/ср1.jpg

1. Активні ігрові форми виховної роботи. Форми і методи роботи по організації дозвілля школярів.
2. Виховання дітей початкової ланки засобами гри.
3. Створення умов для розвитку і виховання здібних, обдарованих, талановитих дітей.
4. Підготовка та проведення виховних заходів щодо новорічних та різдвяних свят.

/Files/images/ср2.jpg

На семінар була запрошена волонтер Надія Володимирівна Бузіна (Мальцева), яка прозвітувала про благодійну акцію „Привітай солдата зі святом”, приурочену до Дня Збройних Сил України та Новорічних і Різдвяних свят.

/Files/images/ср3.jpg

Виступили на семінарі педагоги-організатори таких шкіл району:
- Галас М.А.-педагог-організатор Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/ср4.jpg

Щербан Л.В.- педагог-організатор Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/ср5.jpg

Калин М.В.- педагог-організатор Монастирецького НВК

/Files/images/ср6.jpg

Зейкан О.В. - педагог-організатор Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/ср7.jpg

"Захисники України: історія та сьогодення"

01 грудня 2018 року, напередодні великого свята Дня Збройних сил України, на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» відбулась святкова концертна програма та урочиста церемонія нагородження переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення” Вже четвертий рік поспіль цей конкурс проводиться з метою підтримати воїнів Збройних сил України та вшанувати світлу пам'ять полеглих героїв. Більше 1000 школярів області змагалися у 4 номінаціях: лист, вірш, малюнок та фото.
У подарунок переможці окрім грамот, отримали стильні фірмові годинники, які з привітаннями урочисто вручила школярам директор департаменту освіти і науки області Ганна Сопкова

/Files/images/зу.jpg

Серед переможців є Берец Максим Іванович, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Данилівського НВК (керівник М.І.Дудаш), який нагороджений дипломом департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації за ІІІ місце в номінації «Малюнок» та цінним подарунком за роботу "Земний уклін Захисникам ".

/Files/images/зу1.png

/Files/images/зу2.jpg

Керівник гуртка – Дудаш Михайло Іванович, нагороджений грамотоюдепартаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації за підготовку переможця (ІІІ місце) обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення”.

/Files/images/зу3.jpg

/Files/images/зу4.jpg

Акція «МИ проти насилля»

/Files/images/нс.jpg Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої - привернути увагу учнів до актуальної для українського суспільства проблеми насильства в сім’ї, торгівлі людьми, толерантного ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями, попередження дискримінації і стигматизації ВІЛ – позитивних людей, а також активізації діяльності учнів з метою протистояння насильства, захисту прав учнів та формування ненасильницької ідеології у дитячому, підлітковому середовищі.
Активно підключились до даної акції підлітки-інітруктори «Школи Лідер» та методист Наталія Угляй Хустського районного Центру позашкільної роботи.
Стартувала акція 27 листопада 2018р. в місті Хуст на «Майдані Незалежності», де лідери району проводили соціальне опитування та надали інформацію, щодо прав та самозбереження свого життя в певних ситуаціях, тобто жорстокого поводження, проблеми насилля в сім’ї, дискримінації учнів в шкільному середовищі, булінг, тощо.
Основними завданнями акції: привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми; проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення хустян з питаньпопередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населеннящодо нетерпимого ставлення до насильства над дітьми.
Також до акції долучилась Любов Антал, голвний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Хустської районної державної адміністрації, яка підтримала активістів і вході соцопитування відповіла на декілька запитань.
Вцілому акція пройшла насиченою та повчальною.

/Files/images/сн 1.jpg

/Files/images/сн 2.jpg

/Files/images/сн 3.jpg

/Files/images/сн 4.jpg

/Files/images/сн 5.jpg

/Files/images/сн 6.jpg

Збір лідерів учнівського самоврядування в ПАДІЮНі

24 листопада 2018 р в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН пройшов здір лідерів учнівського самоврядування, де зібрались лідери з різних куточків Закарпаття. Також у зборі прийняли участь лідери Хустського району – Уйбарій Марієтта, учениця Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст., голова Міністерства культури та дозвілля; Вовчок Максим, учень Ізянської ЗОШ І-ІІІ ст., голова Міністерства охорони здоров’я «Школа Лідер» та Наталія Улляй – координатор учнівського самоврядування Хустського району, методист Хустського районного Центру позашкільної роботи.
Підчас збору лідери обрали нову команду учнівського самоврядування «Нове покоління» Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН. Також лідери познайомились з двома спікерами від яких отримали багато інформації як стати незалежним і впевнено йти до своєї мети. Для координаторів самоврядування, Марія Рущак, координатор Закарпатського обласного учнівського самоврядування, провела нараду.
Всі учасники збору отримали багато нової, повчальної інформації та масу позитиву.

/Files/images/зб.jpg

/Files/images/зб1.jpg

/Files/images/зб2.jpg

/Files/images/зб3.jpg

/Files/images/зб4.jpg

/Files/images/зб5.jpg

«Україна пам’ятає! Світ визнає!»
ГОЛОДОМОР 32-33рр.

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
22 листопада 2018р. до даної акції долучились Наталія Угляй методист Хустського районного Центру позашкільної роботи та підлітки-інструктори «Школи лідер». Акція прошла під гаслом «Україна памятає! Світ визнає!» /«Ukraine remembers, the World acknowledges!».
Підлітками-інстукторами оформлена виставка та перегянутий відеоматеріал «Голод на Україні: очима свідків, мовою документів». Також хвилиною мовчання пом’янулиті ті трагічні подій.

/Files/images/гл.jpg

/Files/images/гл1.jpg

/Files/images/гл2.jpg

Церемонія нагородження переможців обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти

Відповідно до плану заходів з відзначення в області 100-річчя позашкільного руху у вересні-жовтні цього року проведено обласний фестиваль творчих колективів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напрямку за номінаціями: естрадний та народний вокал, сучасна та народна хореографія, літературно-мистецький жанр у чотирьох вікових категоріях: молодшій, середній, старшій та молодіжній.
Фестиваль проводився з метою виявлення та підтримки талановитих та обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей, пропагування, примноження та популяризації надбань національної культури українського народу, художніх засобів і можливостей мистецтва серед дітей і молоді та присвячений 100-річчю позашкільного руху.
У Фестивалі взяли участь вихованці та дитячі творчі колективи з тринадцяти закладів позашкільної освіти (455 дітей-вихованців), серед яких і вихованці танцювального гуртка Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Червеняк Віталія Йосипівна) - колектив "Зоресвіт" з сучасними танцями "Барбарики" та "Его", які зарядили глядацький зал позитивною енергією та гарним настроєм.

/Files/images/ужг.jpg

17 листопада 2018 року відбулося нагородження та гала-концерт переможців обласного Фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напрямку у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН.

/Files/images/ужг1.jpg

Вихованці танцювального гуртка Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Червеняк Віталія Йосипівна) нагороджені дипломом департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації за ІІІ місце в номінації «Сучасна хореографія» (молодша вікова категорія).

/Files/images/ужг2.jpg

Керівник гуртка- Червеняк Віталія Йосипівна, нагороджена грамотою департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації за сумлінну і творчу працю у справі навчання та виховання дітей та молоді, підгортовку переможця обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напрямку, присвяченого 100-річчю позашкільного руху.

/Files/images/ужг3.jpg

Районний семінар педагогів-організаторів на тему:
«Діяльність педагогічного колективу, щодо формування здорового способу життя».

«Бути здоровим — це зовсім не грати мускулами та доводити всім, що ти — найсильніший, а вести активний спосіб життя, правильно харчуватися та дбати про режим дня. Адже в здоровому тілі — здоровий дух».
6 листопада 2018 року в Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено семінар педагогів-організаторів на тему: «Діяльність педагогічного колективу, щодо формування здорового способу життя».
1. Застосування здоров'язберігаючих технологій в початковій школі.
2. Шляхи залучення учнівської молоді до просвітницької діяльності щодо здорового способу життя.
3. Спільна робота педагога-організатора із заступником директора з виховної роботи, психологом, соціальним педагогом, учителями щодо активізації процесу взаєморозуміння між учнями та педагогами.
Поділилися досвідом, стосовно роботи, яка проводиться у школах по здоровому способу життя, педагоги-організатори таких шкіл району:
Шпір О.В. - педагог-організатор Рокосівської ЗОШ І-ІІІст.

/Files/images/шп.jpg

Бабич О.І.- педагог-організатор Данилівського НВК

/Files/images/ба.jpg

Гушовська Н.І.- педагог-організатор Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/гу.jpg

Поп Н.М. - педагог-організатор Драгівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/по.jpg

ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

З метою піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Україні та її народу, поглиблення духовної єдності поколінь, виховання поваги до захисників України різних поколінь,
вшанування мужності та героїзму, виховання в дітей почуття патріотизму районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Хустського РДА у жовтні 2018 року провів ІІ (районний) етап обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення” Серед визначених переможців є 5 вихованців гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи, а саме:
у номінації "Малюнок"(учні 5-7класів)
І місце - "Земний уклін Захисникам " Берец Максим, вихованець гуртка "Образотворче мистецтво" на базі Данилівського НВК (кер. М.І Дудаш);
ІІ місце - "Невмируща слава! Героям слава!" Дудаш Дарья, вихованка гуртка "Образотворче мистецтво" на базі Данилівського НВК (кер. М.І Дудаш);
ІІ місце – "Повернення додому " Павлишинець Аліна, вихованка гуртка "Народні промисли" на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Н.С.Попович)
ІІ місце - "Захисники – сильні духом" Дудар Анна, вихованка гуртка "Історики-краєзнавці" на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер.С.М.Губаль)
ІІІ місце - "Смуток матері" Химишинець Ангеліна, вихованка гуртка "Народні промисли" на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Н.С.Попович)
Робота "Земний уклін Захисникам " Берец Максима, вихованця гуртка "Образотворче мистецтво" на базі Данилівського НВК (кер. М.І Дудаш) (номінація "Малюнок"), отримала перше місце у ІІ (районному) турі та відправлена у Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" для участі у ІІІ (обласному) турі.

«Захисники України: історія та сьогодення»

У жовтні 2018 року у Хустському районному Центрі позашкільної роботи районному пройшов І етап внутрішній- серед гуртківців установи,обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему: «Захисники України: історія та сьогодення», з метою піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Україні та її народу, посилання суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій серед гуртківців району.
Конкурс проводився у таких номінаціях як: «Лист» (для учнів 7-9 класів), «Вірш» (для учнів 9-10 класів», «Малюнок» (для учнів 5-7 класів), «Фоторобота» (для учнів 8-10 класів).
На конкурс представлено 18 робіт у номінації «малюнок» та 1 робота у номінації «вірш». Усі роботи оформлені згідно вимог положення конкурсу.
При підведенні підсумків визначені місця по таких номінаціях як:
Номінація «Вірш» ( для учнів 9-10 класів)
І-ше місце - Данко Аліна Іванівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Я хочу миру на нашій планеті» кер. Петраш С.М.
Номінація «Малюнок» (для учнів 5-7 класів)
І-ше місце - Дудаш Дарья Михайлівна, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК, за роботу «Невмируща слава! Героям слава!» кер. Дудаш М.І.

/Files/images/зсх.jpg

І-ше місце - Павлишинець Аліна Ярославівна, вихованка гуртка «Народні промисли» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Повернення додому», кер. Попович Н.Ст.

/Files/images/зсх1.jpg

І-ше місце - Дудар Анна Василівна, вихованка гуртка «Історики-країзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Захисники – сильні духом», кер.Губаль С.М.

/Files/images/зсх2.jpg

ІІ-ге місце - Химинець Ангеліна Юріївна, «Народні промисли» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Смуток матері», кер. Попович Н.Ст.

/Files/images/зсх4.jpg

ІІ-ге місце – Онофрей Оксана Іванівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Український козак», кер. Федорюк Г.В.

/Files/images/зсх5.jpg

ІІ-ге місце - Берец Максим Іванович, вихованець гуртка «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК, за роботу «Земний уклін захисникам вітчизни», кер. Дудаш М.І.

/Files/images/зсх6.jpg

ІІІ-тє місце- Данко Владислава Іванівна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОш І-ІІІ ст., за роботу «Повертайтеся живими», кер. Петраш С.М.

/Files/images/зсх7.jpg

ІІІ-тє місце- Пацкан Мирослава Антонівна, вихованка гуртка «Народні промисли» на базі на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Незабувай Героїв», кер. Макар О.І.

/Files/images/зсх8.jpg

ІІІ-тє місце- Росоха Наталія Михайлівна, вихованка гуртка «Народні промисли» на базі на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., за роботу «Дякуємо за мир», кер. Макар О.І.

/Files/images/зсх9.jpg

Роботи переможців І етапу внутрішнього відправлені на ІІ етап (районний) конкурсу в районний методичний кабінет.

«Гуртківська рада»
Організаційно-виборчі збори на 2018-2019н.р.

17 жовтня 2018р. в Хустському районному Центрі позашкільної роботи відбулися вибори Голови учнівського парламенту «Гуртківська рада». Відповідно Статуту районного органу самоврядування «Гуртківська рада» «Про вибори учнівського самоврядування» кандидатом на цю посаду міг стати будь-який вихованець установи. Основне – мати бажання працювати в команді та бути активістом.
Свої кандидатури на посаду Голови учнівського парламенту подали троє вихованців з різних гуртків. Всі кандидати гідно представити себе, намагаючись довести до кожного виборця свою програму, план дій на найближчий час. Кожен хотів переконати в тому, що саме він зможе зробити позашкільне життя більш цікавим та змістовним.

/Files/images/грд.jpg

Вибори пройшли дуже активно і цікаво. І хоча всі кандидати були гідні та все ж за підсумками відкритого голосування Головою учнівського парламенту «Гуртківська рада» було обрано – Шимон Даніелу, вихованку гуртка «Образотворче мистецтво» на базі Даниліського НВК , кер. Дудаш М.І. Її заступником стала – Данко Аліна, вихованка гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Петраш С.М.

/Files/images/грд1.jpg

В районному органі учнівського самоврядування «Гуртківська рада» є три сектори: туристсько-краєзнавчий, художньо-естетичний, декоративно-прикладний.
В нову команду секторів «Гуртківської ради» входять:
сектор туристсько-краєзнавчий, головою якої стала Попик Іванна, вихованка гуртка «історики-краєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Губаль С.М. та член Дудар Анна, вихованка гуртка «історики-краєзнавці» на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Губаль С.М.

/Files/images/грд3.jpg

/Files/images/грд4.jpg

§ сектор художньо-естетичний. Голова – Шутко Євгенія, вихованка танцювального гуртка на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Червеняк В.Й.) та члени – Волощук Ангеліна, Шутко Емілія, Белей Вікторія вихованки танцювального гуртка на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Червеняк В.Й.

/Files/images/грд5.jpg

/Files/images/грд6.jpg

сектор декоративно-прикладний. Голова – Гутей Іванна, вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» на базі Данилівського НВК , кер. Дудаш М.І. Члени – Мадай Мирослава, вихованка гуртка «Прикладне мистецтво» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Петраш С.М.; Драгуський Олександр та Хланта Анастасія, виховнаці гуртка «Прикладне мистецтво» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Федорюк Г.В.; Павлюк Денис та Галай Анастасія, вихованці гуртків «Прикладне мистецтво» та «Оригамі» на базі Монастирецького НВК, кер. Павлюк М.А.; Макар Сергій та Гивстеш Олександра, вихованці гуртків «Народні умільці» та «Народні промисли» на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Макар О.І.; Попович Каміла та Головка Галина, вихованці гуртків «Народні умільці» та «Народні промисли» на базі Л.Полянської ЗОШ І-ІІІ ст., кер. Попович Н.В.

/Files/images/грд7.jpg

/Files/images/грд8.jpg

Новобрану команду привітала з перемогою бажаючи взаємо порозуміння та якомога більше перемог Наталія Угляй, методист Центру позашкільної роботи, координатор учнівського самоврядування.
На завершення засідання новобраний голова «Гуртківської ради» офіційно зачитала присягу.

/Files/images/грд9.jpg

Районний семінар педагогів-організаторів на тему:
«Спільна робота позашкільного навчального закладу та школи з розвитку природних здібностей та обдарованих учнів»присвячений до 100-річчя позашкільного руху

Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість, честь України, її світовий авторитет. Наше завдання полягає в тому, щоб дбайливо плекати таланти, починаючи з найменших літ.
Позашкільна діяльність сьогодні розглядається як одна з головних ланок безперервної освіти в системі виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків і нахилів, створення умов для розвитку й підтримання талантів та обдарувань у галузі науки, техніки, мистецтва тощо. Забезпечення при цьому можливостей щодо вибору діяльності, до якої дитина проявляє зацікавленість, створює необхідні передумови для прояву її природних здібностей.
Співробітництво педагогів школи з позашкільним навчальним закладом– надзвичайно важливий момент. Педагоги шкіл вступають у безпосередні контакти з керівниками гуртків позашкільних закладів з метою реалізації однієї спільної мети – всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини.
Заняття дітей в гуртках і секціях не повинні бути для вчителів справою тільки позашкільних закладів.
Співробітництво – двосторонній процес, в ході якого зміни відбуваються не тільки в житті вихованців, а й у їхніх керівників. Дух співробітництва – у взаємній зацікавленості школи і позашкільного закладу у повноцінному розвитку дітей. Цьому сприяють узгодженість і гармонійність запланованих спільних справ і засобів виховання, повна підтримка дитячих обдарувань і сприяння їх розвитку.
З цією метою 9 жовтня 2018 року у Хустському районному Центрі позашкільної роботи було проведено семінар педагогів-організаторів на тему: «Спільна робота позашкільного навчального закладу та школи з розвитку природних здібностей та обдарованих учнів» присвячений до 100-річчя позашкільного руху.

/Files/images/смн.jpg

На семінарі були висвітлені такі питання:
1. Спільна робота позашкільного закладу та школи з розвитку природних здібностей та обдарованих учнів (Петраш С.М.).

/Files/images/смн1.jpg

2. Взаємодія з вихованцем – наука, мистецтво, творчість. (Угляй Н.І.)
3. Система пошуку і розвитку обдарованих дітей в галузі позашкільної освіти (Федорюк Г.В.).
Про співпрацю своєї школи із позашкільними навчальними закладами поділились педегоги-організатори:
Селемонка А.Д. - педагог-організатор Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст.;

/Files/images/смн2.jpg

Попович І.Ю. - педагог-організатор Вишківського НВК;

/Files/images/смн3.jpg

Сиротяк О.М.- педагог-організатор Н.Бистрівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

/Files/images/смн4.jpg

Ревть В.М. – педагог-організатор Березівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/смн5.jpg

Головна турбота такої спільної роботи – зробити все для того, щоб дитина і в сім’ї, і в школі, і в позашкільних закладах, ні на хвилину не залишалася в ізоляції, не допустити того, щоб вона втратила самоповагу.

"Вернісаж дитячої творчості"

У Хустському районному Центрі позашкільної роботи стартував 2018-2019 навчальний рік!

6 жовтня 2018 року відбулося свято приурочене презентації гуртків - «Вернісаж дитячої творчості» - де всі разом відкрили дверів чарівнукраїнумрій, цікавих справ, власних талантів,територіюдитинства, де мешкають заповітні мрії та щоденно по сходинках неспинно збігає кирпате дитинство, де щирі й гарячі серця керівників допомагають юним і допитливим пізнати світ і себе, доторкнутися до прекрасного, зробити творчі відкриття, здобути перші перемоги. Супроводжували всіх, у країні мрій, ведучі, вихованці гуртка «Прикладні мистецтва»Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. - Дівинець Неля та Тудовші Денис.

/Files/images/вдт.jpg

Свято відкрила директор Хустського районного Центру позашкільної роботи Антонюк Ганна Іванівна, яка сказала, що у цій чарівній установі завжди багато дітлахів. Вони співають і танцюють, вишивають і малюють, ліплять і майструють, витинають і різні вироби готують. Немає ремесла, до якого б не доклали своїх рук вихованці Центру позашкільної роботи!
Ганна Іванівна побажала всім вихованцям наснаги, впевненості та успіхів у творчих здобутках та наголосила, що наш позашкільний заклад - центр організаційно-масової роботи, організатор змістовного дозвілля юних обдарувань, організатор районних конкурсів, фестивалів, виставок, концертів, змагань, а наші вихованці є переможцями не тільки районних та обласних, а й Міжнародних конкурсів.

/Files/images/вдт1.jpg

Розпочали концертну програму, своїм запальним танцем - «Айфонсі», вихованці танцювального гурткаХустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/вдт2.jpg

/Files/images/вдт3.jpg

Наступними виступили юні умільці, які творять красу власним руками, вихованці гуртків«Народні промисли»та «Народні умільці» на базі Липецько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. -керівник Попович Неля Степанівна).

/Files/images/вдт4.jpg

Я намалюю олівцями світ,
Я намалюю те, про що так мрію.
Я намалюю замість снігу цвіт,
Де кожна квітка - це чиясь надія.
Такими словами, до виступу запросили юних художників, вихованців гуртка «Образотворче мистецтво» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Данилівського НВК, керівник Дудаш Михайло Іванович.

/Files/images/вдт5.jpg

Наступними до представлення гуртка, ведуча запросила вихованцівгуртка «Прикладні мистецтва» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нижньоселищенської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Федорюк Ганна Василівна.

/Files/images/вдт7.jpg

Аж до забуття, зачаровували всіх присутніх східним танцем вихованці танцювального гурткана базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/вдт6.jpg

З історією колоритного краю, нас ознайомили вихованці гуртка «Історики-краєзнавці» Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Липчанської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Губаль Степан Миколайович.

/Files/images/вдт8.jpg

Один імператор в далекій країні
Мистецтво любив над усе.
Мистецтвом, вважав, правлять боги і богині,
Воно ж людям радість несе.
Наступними радували всіх присутніх, своїм виступом, «Богині старого випуску» з гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Петраш Світлана Михайлівна.

/Files/images/вдт 9.jpg

Їхні вироби – це справжні шедеври сучасного дизайну. Саме тут є де розвиватися дитячій творчості, примінити свою фантазію, уяву, поєднати, здавалося б, зовсім не відповідне одне одному. А в результаті отримати чудову композицію, яка прикрасить будь-який інтер’єр або стане найоригінальнішим подарунком чи сувеніром.На сцені «Сучасні дизайнери народного мистецтва» вихованці гуртка «Народні промисли» та «Народні умільці» Центру позашкільної роботи на базі Золотарівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Макар Оксана Іванівна.

/Files/images/вдт10.jpg

Народні звичаї та обряди на свято Покрови, а также педраду у сучасному стилі презентували нам вихованці фольклорного гуртка на базі Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Гриненко Любов Михайлівна.

/Files/images/вдт11.jpg

На завершення, із запальною, ритмічною танцювальною композицією «ЕГО» виступили вихованці танцювального гуртка Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Червеняк Віталія Йосипівна.

/Files/images/вдт12.jpg

/Files/images/вдт13.jpg

Також, у залі була оформлена виставка газет гуртків.

/Files/images/вдт14.jpg

На завершення свята, до всіх присутніх із вітальним словом звернулася заступник директора Хустського районного Центру позашкільної роботи – Петраш Світлана Михайлівна, яка сказала, що раді вітати тих, хто присвятив і продовжує присвячувати своє життя навчанню і вихованню дітей, тих, хто пробуджує в наших серцях іскорки тепла, радості, надії, прищеплює повагу до нашої країни, передає свої знання і вміння, веде стежинами творчості.
Ми щиро хочемо, дорогі гуртківці, щоб вам завжди було комфортно у нашій родині – Центрі позашкільної роботи!
Вчіться, оволодівайте знаннями, пізнавайте прекрасне, творіть, радуйте нашу родину своїми успіхами та перемогами ! Нехай вічно живе Країна краси, де буяє джерело невичерпної дитячої творчості. В щасливу путь навчання і пізнання!

/Files/images/вдт15.jpg

Вікна нашого Хустського районного Центру позашкільної роботи з ранку і до пізнього вечора світятьсящастям дитинства.Він завжди потрібен дорослим і дітям, бо живе у ньому дух творчості, таланту і радості.То жуспішного нового творчого року в позашкіллі!

/Files/images/вдт16.jpg

Обласний фестиваль творчих колективів присвячений 100-річчю позашкільного руху

29 вересня в „ПАДІЮНі” продовжив роботу відбірковий етап обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти. Фестиваль присвячений 100-річчю позашкільного руху в Україні. Демонстрували свою майстерність дитячі колективи у номінаціях: естрадному та народному вокалі, сучасній та народній хореографії, літературно-мистецькому жанрі у чотирьох вікових категоріях: молодшій, середній, старшій та молодіжній.
Прийняли участь у відбірковому етапі обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти і вихованці танцювального гуртка Хустського районного Центру позашкільної роботи на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Червеняк Віталія Йосипівна) - колектив "Зоресвіт" з сучасними танцями "Барбарики" та "Его", які зарядили глядацький зал позитивною енергією та гарним настроєм.

«Барбарики»

/Files/images/офт.jpg

«ЕГО»

/Files/images/офт1.jpg

Підведення підсумків фестивалю-конкурсу, нагородження переможців та гала-концерт відбудеться 17 листопада в „ПАДІЮНі” .

«ШКОЛа ЛІДЕР»
(ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ)

ЛЮДИНА ПОВИННА ЗНАТИ,

ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ САМІЙ У ХВОРОБІ,

ПАМ’ЯТАЮЧИ, ЩО ЗДОРОВ'Я

Є НАЙБІЛЬШИМ БАГАТСТВОМ ЛЮДИНИ.

(ГІППОКРАТ)

Щороку в Хустському районному Центрі позашкільної роботи у вересні відбувається набір учнів до гурткової діяльності. Одним з таких гуртків є «Школа Лідер» - навчання та підготовка підлітків-інструкторів з пропаганди здорового способу життя.
Навчання здоровому способу життя за методом «рівний - рівному» — це суспільно-корисна діяльність молоді, що полягає в передаванні знань, умінь і навичок здорового способу життя, що сприяє запобіганню тютюнопалінню, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу, ІПСШ та іншим негативним явищам. Навчання проводиться згідно програми «Сприяння просвітницької діяльності «рівний-рівному» серед молоді України, щодо здорового способу життя».
Тренінг-курс Програми включає такі навчальні модулі: «Спілкуємось та діємо», «Твоє життя - твій вибір», «Прояви турботу та обачливість», «Знаємо та реалізуємо свої права», «Моє майбутнє».
На першому занятті було ознайомлено з даною Програмою, визначено обов’язки підлітка-інструктора як ключової фігури просвітницької діяльності у підлітковому середовищі та сплановані організаційні моменти просвітницької роботи підлітків-інструкторів на 2018-2019 навчальний рік.

/Files/images/лд.jpg

/Files/images/лд1.jpg

«Шкільне самоврядування як шлях до підвищення громадянської активності учнів».

11.09.2018 року відбувся районний семінар - педагогів організаторів Хустського району на тему: «Шкільне самоврядування як шлях до підвищення громадянської активності учнів».
На семінарі висвітлювалися питання:
1. Інноваційні методи та форми роботи в організації учнівського самоврядування.
2. Учнівське самоврядування – шлях до самореалізації. Види і напрямки роботи в організації учнівського самоврядування.
3. Організація роботи з молодшими школярами та учнями старшого віку.
На семінарі були присутні заступник директора Хустського районного Центру позашкільної роботи – Петраш Світлана Михайлівна
Методисти: Федорюк Ганна Василівна та Угляй Наталія Іванівна.

/Files/images/смрс.jpg

/Files/images/смрс1.jpg

«Педагогічна майстерність та професійна компетентність педагога-організатора»

22.08.2018 року відбувся районний семінар - педагогів організаторів Хустського району на тему: «Педагогічна майстерність та професійна компетентність педагога-організатора»
Семінар провели методисти Хустського районного Центру позашкільної роботи Федорюк Ганна Василівна, Петраш Світлана Михайлівна та Угляй Наталія Іванівна.

/Files/images/см.jpg

/Files/images/см1.jpg

«Цвіт папороті»

Споконвічні традиції, пов’язані зі святом молоді – днем Івана Купала, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, продовжують існувати в сучасному світі.
Цього року корінний житель села Березова, заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич вирішив заснувати на території свого мальовничого села колоритний фестиваль «Цвіт папороті», який відбувся 8 липня. Деякі традиції, пов’язані зі святкуванням Купала, були відтворенні у цьому мальовничому селі. Святкування було насичене тематичними квестами для дітей та молоді, змаганнями, майстер-класами та різноманітними конкурсами.
Надзвичайно приємно, що да такого дійства були залучені керівники гуртків Хустського районного Центру позашкільної роботи, які оформили виставки робіт вихованців

/Files/images/мст.jpg

та проводили майстер-класи з учнями Березівської ЗОШ І-ІІІст.: Петраш Світлана Михайлівна, керівник гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. проводила майстер-клас по виготовленню «віяла» з одноразової посуди. Допомагали керівнику гуртка у проведенні майстер-класу вихованки гуртка Данко Аліна та Мадай Морослава.

/Files/images/мст1.jpg

/Files/images/мст2.jpg

/Files/images/мст3.jpg

Федорюк Ганна Василівна, керівник гуртка «Прикладні мистецтва» на базі Н.Селищенської ЗОШ І-ІІІ ст. провела майстер клас по виготовленню «бантів» (резинок для волосся) з атласних стрічок.

/Files/images/мст4.jpg

/Files/images/мст5.jpg

Майстер класи настільки сподобалися березівчанам, що до них долучилися, навіть, батьки учнів.

/Files/images/мст6.jpg

Керівники гуртків Хустського Районного Центру позашкільної роботи завжди поруч зі своїми вихованцями на шляху від чудового світу дитинства до світу дорослого життя, прагнуть, щоб їхні вихованці знаходили себе у творчості, яка б приносила чимало захоплюючих перемог, радість їм, гордість громаді, ставала однією з цеглинок майбутнього розквіту та багатства України.

/Files/images/мст7.jpg

Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» 2017-2018 н.р.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2018 р. № 12 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2018 рік» у червні місяці ц.р. Українським державним центром позашкільної освіти було проведено оцінку експонатів представлених на Всеукраїнську виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
На конкурс було подано 2008 робіт з усіх областей України з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва:
Надзвичайно приємно, що серед шести робіт, вихованців Хустського районного Центру позашкільної роботи, представлених на Всеукраїнський конкурс, п’ять із них є переможцями, саме:
Дипломом І ступеня відзначено:
- Галай Анастасію, вихованку гуртка «Народні промисли» на базі Монастирецького НВК (кер. Продан Г. Ю.), за роботу «Пори року»;

/Files/images/зл.jpg

- Продана Павла, вихованця гуртка «Народні промисли» на базі Монастирецького НВК (кер. Продан Г. Ю.), за роботу «Ангел охоронець України».

/Files/images/зл1.jpg

Дипломом ІІ ступеня:
- Калин Дарину, вихованку гуртка «Народні промисли» на базі Монастирецького НВК (кер. Продан Г. Ю.), за роботу «Чарівна скриня».

/Files/images/зл2.jpg

Дипломом ІІІ ступеня відзначено:
- Драгушинець Кристіну, вихованку гуртка «Народні промисли» на базі Монастирецького НВК (кер. Продан Г. Ю.), за роботу «Чарівний ліс Карпат»;

/Files/images/зл3.jpg

- Калин Ксенію, вихованку гуртка «Народні промисли» на базі Монастирецького НВК (кер. Продан Г. Ю.), за роботу «Україна: історія та сьогодення».

/Files/images/зл4.jpg

Найяскравіші фантазери – діти. У своїх роботах вони необмежені у творчих можливостях. Вітаємо вихованців Хустського районного Центру позашкільної роботи з перемогою у Всеукраїнському конкурсі. Хочеться побажати, юним переможцям нових злетів, нових перемог, бажання творити, мріяти й жити на благо України, а їх керівникам робити все можливе, щоб дітвора зростала щасливою, мала всі можливості для всебічного розвитку своїх здібностей та інтересів.
Кiлькiсть переглядiв: 2226

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.